Říjen 2010

Postavy VII

30. října 2010 v 17:04 | zizi |  Final Fantasy
Popis postav

Cloud - Final Fantasy VII

Cloud Strife
Věk: 21
Výška: 5' 7"
Datum narození: 19. srpen
Místo narození: Nibelheim
Krevní skupina: AB
Zbraň: Sword

Cloud je hlavní postavou hry. Je velice odvážný a také velice silný. Ve hře ho potkáváte hned na začátku, kde jako najatý žoldák pomáhá zneškodnit jeden z mako reaktorů firmy Shinra. Postupem času se s ním ztotožníte a budete hodně prožívat dobu, kdy bude upoután na invalidní vozíček. Cloudovo dominantou je obrovský meč na jeho zádech, který získal od svého přítele Zacka, s kterým má velice společného. Životní osudy Clouda jsou plné tajemství a hráče tak čeká nejedno překvapení při jejich odhalování. Tajně ho miluje Tifa, ale on se zamiluje do Aeris, s kterou.. se mají věci dost smutně :/
Aeris - Final Fantasy VII

Aeris Gainsborough

Věk: 22
Výška: 5' 3"
Datum narození: 7. únor
Místo narození: neznámé
Krevní skupina: 0
Zbraň: Rod

Aeris je jedna z nejdůležitějších postav celé hry. Její osobní krása a jistá mystičnost se jí nedají upřít. Sice to všichni víte, ale kdyby toto četl někdo, kdo nehrál FFVII, tak by mě pak nenáviděl, takže musí stačit informace, že osud Aeris je nejsmutnější ze všech... Je velice dobrým support členem vaší skupiny díky bílé magii, ale celkem slabá bojovnice. Poté, co se stane již zmiňovaná událost se mi hra zdála, jako by se celá změnila. Aeris je totiž jedinou záchranou planety. Nebo se to tak alespoň jeví.. :)
Barret - Final Fantasy VII

Barret Wallace

Věk: 35
Výška: 6' 4"
Datum narození: 15. prosinec
Místo narození: Corel Village
Krevní skupina: 0
Zbraň: Gun-arm

Barret je šéfem Avalanche a povahu má horkokrevného bojovníka. V boji velice silný a díky jeho horkokrevnosti se mu rychle nabíjí Limit. Barret má pouze jednu ruku, protože o druhou přišel. To mu ale navadí, protože místo pravé ruky má střelnou zbraň. Barret má v opatrovnictví dívenku Marlene, o kterou se starostlivě stará. Barret je sice tvrďák a profesionál, ale v jádru veliký dobrák, s velice smutnou minulostí, která ho neustále pronásleduje.Tifa - Final Fantasy VII

Tifa Lockheart

Věk: 20
Výška: 5' 4"
Datum narození: 3. květen
Místo narození: Nibelheim
Krevní skupina: B
Zbraň: Glove

Tifa je Cloudova kamarádka z dětství, neboť se stejně jako Cloud narodila v Nibelheimu, a členka Avalanche. Má vlastní bar v sektoru 7 v Midgaru s názvem "Sedmé nebe". Ve hře se o ní postupně dovíte docela hodně věcí pomocí Cloudových flaschbacků. Její útoky jsou podobné jako např. u Zella ve FF VIII - tedy pěstní souboj. Některé Limity se dokonce i stejně jmenují - např. Dolphin Blow. Tifa má bojovného ducha a spravedlivou duši, je tajně zamilovaná do Clouda. Ve hře se objevuje moment, o kterém se dodnes vedou diskuze, zda spolu Tifa a Cloud něco neměli.Red XIII - Final Fantasy VII

Red XIII

Věk: 48
Výška: 3' 9"
Datum narození: neznámé
Místo narození: Cosmo Canyon
Krevní skupina: neznámá
Zbraň: Headdress

Red XIII se narodil v Cosmo Canyonu, ale část života prožil v laboratoři doktora Hojo, otce Sephirotha. Chování má lidské, je vysoce vyrovnaný a inteligentní, navíc jeho výhodou je, že instinkty šelmy mu zůstaly. Jeho zvláštností krom původu je hořící konec ocasu. Do party se připojí právě v laboratoři, kde ho Cloud a spol. osvobodí, stejně tak i zajatou Aeris. Red XIII vám pomůže s útěkem z Midgaru a následuje vás až do Cosmo Canyonu, kde se rozhodne, že vás podpoří jako válečník na vaší cestě za záchranou planety.
Caith Sith XIII - Final Fantasy VII

Caith Sith

Věk: Neznámý
Výška: 3' 2"
Datum narození: Neznámé
Místo narození: Neznámé
Krevní skupina: Neznámá
Zbraň: Megaphone

Caith Sith je tvor sídlící na hřbetu obřího vycpaného moogla. Toho oživil kouzlem. Ze začátku se k vám přidá z neznámých důvodů. Po několika akcích zjistíte, že je špiónem ve službách Shinry. Postupem času si to ale rozmyslí a stane se právoplatným a více čestným členem vaší party. Jeho záliba je ve věštění budoucnosti, což se mu moc nedaří. Jednou se ale opravdu nemýlil a jak to dopadlo :/
Cid - Final Fantasy VII

Cid Highwind

Věk: 32
Výška: 5' 8"
Datum narození: 22. únor
Místo narození: neznámé
Krevní skupina: B
Zbraň: Spear

Zasněný a odvážný letec. Jeho vášeň k létání je opravdu veliká. Bydlí v Rocket Town, kde ho potkáte poprvé. Jeho nadšení pro boj je někdy ještě větší než u Barreta a jeho bojový um je srovnatelný. Je velice sebevědomý a nebojí se pravdy. Jeho snem je letět do vesmíru, ovšem kvůli nevydařené minulosti má pocit, že se mu to již nikdy nepodaří, a proto se jeví trochu jako nervák :) Do vesmíru se nakonec jednou dostane, při hledání 4. Huge materie. K boji používá kopí.
Vincent - Final Fantasy VII

Vincent Vallentine

Věk: 27
Výška: 6' 0"
Datum narození: 13. říjen
Místo narození: neznámé
Krevní skupina: A
Zbraň: Gun

Tady je návod na získání 1. ze 2 tajných postav : Nibelheim - uvniř sídla : Proklestěte si cestu až k sejfu v levé části domu. Otevřete ho i přes varovné signály. Nyní musíte otočit kruhem doprava na 36, doleva na 10, doprava na 59 a doprava na 97. Máte na to velice málo času a nikdy nesmíte přesáhnout hranici daného čísla. Po otevření truhly na vás bafne překvapený boss. Seberte klíč a nezapomeňte na materii ležící poblíž. Nyní jděte do pravé části domu, kde se protáhněte skrytým průchodem v knihovně. Seběhněte dolů a zamčené dveře otevřete klíčem ze sejfu. Strčte do prostřední rakve, probudíte Vincenta. Při rozhovoru zadejte dolní volbu. Znovu ho vzbuďte a zeptejte se ho na jeho příběh. Opusťte místnost, Vincent se k vám znenadání přidá.
Yuffie - Final Fantasy VII

Yuffie Kisaragi

Věk: 16
Výška: 5' 2"
Datum narození: 20. Listopad
Místo narození: Wutai
Krevní skupina: A
Zbraň: Shuriken

Druhá z tajných postav. Získání této nezbedné holky sice není nutné, ale její začlenění do party vám přinese kopu zábavy navíc. Naleznete ji v lesích přesně na jih od Canyonu (poblíž řeky). Zde se motejte tak dlouho, než s ní nepodstoupíte souboj. Po jejím poražení se stanete svědky zajímavého rozhovoru (nepoužívejte ukládací plošinku poblíž, je to past!). Při rozhovoru musíte volit následující odpovědi jinak se k vám nepřipojí. Ignore her, ...um...well...Yes, Tell her to wait for a while, ...um...well...Yes, a nakonec Proceed to leave the area without asking for her name a stane se členkou vaší družiny. Nepodaří-li se vám to hned napoprvé, můžete celý proces opakovat znovu.

Yuffie má své ideály, které se snaží naplnit velice nekonvenční metodou, kterou je okrádání lidí. Jednou okrade i celou vaší partu o všechny materie a věřte, že bez nich se hra stává opravdu těžkou, naštěstí vám je po jistých událostech vrátí :)

Postavy VI

30. října 2010 v 16:58 | zizi |  Final Fantasy

Terra - Final Fantasy VI
Terra Branford

Věk: 18
Výška: 170 cm
Datum narození: 18. října
Místo narození: neznámé
Krevní skupina: neznámá
Má ráda: zvířata
Nemá ráda: místa plná lidí
Terra - Final Fantasy VI
Tajemná mladá žena, ovládaná impériem, která se narodila s darem magie.Terra je hlavní hratelnou postavou ve Final Fantasy VI. V japonské verzi se jmenuje Tina. Terra je napůl člověk a napůl Esper. Je to velmi zmatená mladá žena, která se teprve postupem hrou a odhalováním svých schopností, stává více sebevědomou a odhodlanou. Narodila se v Land of Espers jako dcera Espera Maduina a lidské ženy Madeline. Jenže dva roky po jejím narození Říše Gestahlian vyplenila Land of Espers, odvlekla jejího otce a její matka za nedlouho zemřela. Terra tak vyrůstala v zajetí Říše a byla vychovávána jako zbraň hromadného ničení. Na začátku Final Fantasy VI. je Terra jednou ze dvou postav, které mohou používat magii. Začíná s omezeným počtem kouzel, ale se zvyšujícím Levelem získává stále více kouzel. Je to jediná postava ve hře, která se může učit jakékoli kouzlo ve hře, bez pomoci Esperů. Její Magie je mnohem silnější než u kohokoli jiného, a to včetně Esperů.Locke - Final Fantasy VI

Locke Cole

Věk: 25
Výška: 175 cm
Datum narození: 24. listopadu
Místo narození: Kohlingen
Krevní skupina: 0
Má rád: mapy
Nemá rád:houby
Locke - Final Fantasy VI

Locke je lovec pokladů, dobrodruh a cestovatel, který hledá po celém světě dávné relikty minulosti. Ve skutečnosti to je zloděj, ale on sám dává spíše přednost označení "Hledač pokladů". Locke v minulosti prožil bolestnou ztrátu své lásky Rachel. Proto zavázal svůj život k ochraně každé ženy. S Terrou se seznamí na samém začátku hry a bez váhání se k ní přidá a je ochoten za ní i obětovat život. Je statečný a místy se snaží být i vtipný. Nejenže je to silný bojovník, ale jeho schopnost krást předměty z nepřátel z něho dělá užitečného spojence. Ze všech postav ve hře má největší rychlost a hbytost, kterou využívá právě při útoku nebo kradení. To z něj dělápo nej silnější postavu, které může konkurovat pouze Terra.


Edgar - Final Fantasy VI
Edgar Roni Figaro
Edgar - Final Fantasy VI
Věk: 27
Výška: 183 cm
Datum narození: 16. srpna
Místo narození: Figaro
Krevní skupina: 0
Má rád: ženy
Nemá rád:poučování a lidi, kteří poučují

Mladý král Figaro Castle a starší dvojče Sabina. Je velmi nadaný a své znalosti využívá v konstrukci nových strojů a techniky, která pomáhá celému jeho království. Edgar je velmi koketní a po celou dobu se marně snaží zalíbit Teře a ostatním ženám ve skupině.. Jeho matka zemřela při porodu a otec byl otráven Impériem. Ještě než zemřel, tak nařídil, aby oba bratrové vládli království spolu. Edgar sice udržuje přátelství s Impériem, ale nikdy nezapomene, kdo může za smrt jeho otce. Potají se pomalu, ale jistě spojuje s podzemním hnutím odporu. Beze všech pochyb je Edagar nejsilnějším bojovníkem ve hře. Jeho schopnost "tools" je v boji témě nevičerpatelná a velmi užitečná.


Sabi
Sabin - Final Fantasy VI
Sabin René
Figaro
Sabin - Final Fantasy VI

Věk: 27
Výška: 190 cm
Datum narození: 16. srpna
Místo narození: Figaro
Krevní skupina: 0
Má rád: vlašské ořechy
Nemá rád: Nut-eaters, což je jedno slabší monstrum
Sabin je dvojče Edgara, který vyměnil trůn za svou vlastní svobodu. Měli sice s Edgarem vládnout spolu, ale Edgar ho postupně odsunul stranou a i když má Sabin stále nárok na trůn, tak se rozhodne opustit království a žít daleko od korupce. Sabin se rozhodl, že chce žít jako student bojových umění. Je to smělý a přímočarý bojovník, který věří, že i smích zvyšuje jeho fyzickou sílu. Svého bratra však i přesto ctí a má ho rád, dokonce mu i řekne, že odešel také proto, že věděl, že Edgar bude lepším králem než on sám. Oplývá velkou silou a v boji je velmi rychlý a tvrdý. Především jeho "blitz techniques" jsou naprosto jedinečné a jsou schopné poradit si i s tím nejsilnějším nepřítelem. Z tohoto důvodů je dobré ho mít v aktivní partě.


Shadow - Final Fantasy VI
Shadow
Shadow - Final Fantasy VI

Věk: ?
Výška: 184 cm
Datum narození: ?
Místo narození: ?
Krevní skupina: ?
Má rád: vejce natvrdo
Nemá rád: sny
Po celou první polovinu hry se Shadow nikdy nepřipojí na stranu dobra. Ze začátku je vám představen jako agent impéria, který v sobě nemá žádno dobro, ale po polovině hry se začne jeho obraz měnit a on sám se začne stále více obracet k dobru. Shadow je samotář, zabiják a žoldnéř. Přichází a odchází kdykoli se mu zlíbí. Většinou vám uteče z party po boji. Je vlastníkem psa, jménem Interceptor. Moc toho nenamluví a jeho temná minulost, kdy musel opustit svou partnerku a dceru, vám určitě nebude lhostejná. Nepatří sice k nejsilnějším bojovníkům, ale vše vynahrazuje schopností házení předmétů, tedy Throw.

  Cyan Garamonde - Final Fantasy VI
Cyan Garamonde
Cyan Garamonde - Final Fantasy VI

Věk: 50
Výška: 178 cm
Datum narození: 3. ledna
Místo narození: Doma
Krevní skupina: A
Má rád: tradice a historii
Nemá rád: stroje
Nejlepší rytíř a samuraj v Doma Town, dokud Kefka nezabil jeho krále a rodinu a nezničil celé město. Po Stragovi je to druhá nejstarší postava ve hře. Po útoku Kefky na Doma Town věří, že ztratil svou čest, když tomu nedokázal zabránit. Ze všeho nejvíce nesnáší stroje a dává přednost jednoduchému životnímu stylu. Je poněkud těžké získat jeho náklonost. Je sice stejně silný jako Sabin, ale jeho útoky bohužel trvají poněkud déle. To je v pozdější fázi hry velký problém. Má schopnost "SwordTech".

  Celes Chere - Final Fantasy VI
Celes Chere
Celes Chere - Final Fantasy VI

Věk: 18
Výška: 172 cm
Datum narození: 10. března
Místo narození: Vector
Krevní skupina: B
Má ráda: růže
Nemá ráda: slabochy
Celes je produkt genetického inženýrství, bojem zocelená magi-tech rytířka. Stane se poměrně brzy generálem Impéria. V druhé části hry World of Balance hraju jednu z hlavních rolí. Je jí teprve osmáct let, ale i přes svůj nízký věk je neuvěřitelně dynamická. Postupem času se vyvíjí její vztah s Lockem. V jedné části hry se může dokonce díky své osamocenosti pokusit o sebevraždu (!). Je druhou postavou, která může už od začátku schopná používat magii. Její "runic skill" je téměř nutností při silnějších soubojích. Sice umí zacházet s meči, ale její magie je mnohem silnější.

Gau - Final Fantasy VIGau
Gau - Final Fantasy VI

Věk: 13
Výška: 160 cm
Datum narození: 5. dubna
Místo narození: poblíž Moblitz
Krevní skupina: B
Má rád: pozlátka
Nemá rád: oblečení

Mladý kluk, který vyrůstal v divočině, a proto je velmi primitivní. Gau není jeho jméno, ale jen jakýsi pazvuk, který často vydává. Má zájem a je posedlý všemi lesklými předměty, které hromadí ve své jeskyni. Naopak největší strach má z výšek. Narodil se jednomu bláznivému starému muži, který si myslel, že je jeho syn démon, a tak ho hodil do řeky. Je mladý, nevyzrálí a přidá se ke skupince jenom proto, že si myslí, že Empire je zlo a jeho skupina dobro. Gau nemá žádný přikazovací útok. Spoléhá buď na magii nebo na schopnost "Rage". Jeho útoky jsou nevyzpytatelné, a to z něj dělá velkou neznámou.

Setzer Gabbiani - Final Fantasy VISetzer Gabbiani
Setzer Gabbiani - Final Fantasy VI

Věk: 27
Výška: 175 cm
Datum narození: 8. února
Místo narození: ?
Krevní skupina: AB
Má rád: hru na náhodu
Nemá rád: zbabělce

Trochu bujará postava, která miluje létání, ženy a nezřízený život. Je vlastníkem jediné vzducholodi na světě: "Blackjack". Na počátku války je neutrální a nechce vystoupit proti Impériu. Velkou jeho zálibou jsou i hazardní hry a všechny rizika, ve kterých si může otestovat své hranice. Co se týká síly, tak je Setzer jednou z nejslabších postav. Má však zdaleka nejsilnější schopnost, kterou je házení kostek. Tyto útoky mohou bez problému ubrat nepřítel i 9999 HP.

Mog - Final Fantasy VIMog
Mog - Final Fantasy VI

Věk: 13
Výška: 122 cm
Datum narození: 11. května
Místo narození: Narshe
Krevní skupina: ?
Má rád: když je podrbán
Nemá rád: když ho někdo tahá za ocas

Poprvé a naposledy, co ve Final Fantasy hraje Moogle hlavní roli coby hratelné postava. Jeho domovem je důl v Narsche. Je inteligentnější než většina jiných Mooglů a působí jako jejich vůdce. Umí mluvit lidskou řečí a je tak trochu panovačný. Pochopitelně to není silný bojovník, ale má spoustu skvělých vlastností. Je silný v magii a jeho "Dance" je schopné nadělat pořádnou paseku.

Strago Magus - Final Fantasy VIStrago Magus
Strago Magus - Final Fantasy VI

Věk: 70
Výška: 151 cm
Datum narození: 12. června
Místo narození: Thamasa
Krevní skupina: 0
Má rád: příšery
Nemá rád: když s ním lidé jednají jako se starým mužem

Postarší gentleman s velkým srdcem. Až přehnaně moc pečuje o svoji, zřejmě adoptivní, vnučku Relm. I přes své stáří je stále energický a temperamentní. Je to jeden z potomků lidí, kteří bojovali během války "Tří králů". Díky jeho schopnosti "Lore" je schopen se od nepřátel naučit mnoho kouzel. V Magii je vůbec velmi silný a jeho kouzelné hole zvyšují účinnost kouzel velmi výrazně.

Relm Arrowny - Final Fantasy VIRelm Arrowny
Relm Arrowny - Final Fantasy VI

Věk: 10
Výška: 152 cm
Datum narození: 9. září
Místo narození: Thamasa
Krevní skupina: B
Má ráda: palačinky s polevou
Nemá ráda: housenky

Relm je tvrdohlavé a obratné dítě. Je to také velmi módní holčička, která neustále nadává Stragovi pro jeho hloupé rozhodování. Zdá se pravděpodobné, že by mohla být onou dcerou, kterou Shadow opustil. V několika částech hry se odehraje několik scének, které to naznačují. Není to žádný bojovník a jeho zbraní je jeho kouzelný štetec, kterým může pojmout většinu nepřátel. Má velký talent na magii, ale vzhledem k rozmanitosti všech postav, zůstává tak trochu v pozadí.

Gogo - Final Fantasy VIGogo
Gogo - Final Fantasy VI

Věk: ?
Výška: 166 cm
Datum narození: ?
Místo narození: ?
Krevní skupina: ?
Má rád(a): ?
Nemá rád(a): ?

Záhadná a zahalená postava. Je to muž nebo žena? Gogo nemá žádné vlastní akce. Pouze napodobuje útoky a kouzla jiných postav. Druhá tajná postava. Stejně jako Umaro i Goga lze získat až ve World of Ruin. Žije v žaludku velkého červa Zone Eater, který se vyskytuje na Triangle Island. Musíte se od Zone Eater nechat sníst.

Umaro - Final Fantasy VIUmaroUmaro - Final Fantasy VI

Věk: 4
Výška: 208 cm
Datum narození: 19. září
Místo narození: Narshe
Krevní skupina: červená (:D)
Má rád: kosti
Nemá rád(a): ?

Je to Yeti s ohromnou silou. Umaro je velký obdivovatel kostní řezby. Nemůže používat magii ani jiné příkazy. Jedinou výhodou jsou tak jeho "berserk" stavy, kdy útočí na nepřítele tak dlouho, dokud nezemře. Jedna ze dvou tajných postav. Lze ho získat až v druhé části hry World of Ruin. Žije hluboko v dolech v Narshe a musíte mít v partě Moga, aby vám odpověděl a přidal se k vám.

Postavy V

24. října 2010 v 13:25 | zizi |  Final Fantasy
Popispostav

Bart
Bartz - Final Fantasy V
z Klauser

Věk: 20
Výška: 176 cm
Váha: 58 kg
Místo narození: Lix

Bartz je první ovladatelnou postavou ve hře, tudíž se často uvádí jako hlavní. Volně cestuje se svým věrným přítelem chocobem Bokem křížem krážem po království až do chvíle, kdy na zemi dopadne obří meteorit. Při jeho prozkoumávání narazí na princeznu Reinu. Tu zachrání a vydá se s ní hledat jejího otce. Později se stane jedním ze 4 ochránců krystalů, jako byl kdysi jeho ote
Reina - Final Fantasy V
c Dorgann. V původní verzi se jmenoval Butz Klauzer.

Reina Charlotte Tycoon (Lenna)

Věk: 19
Výška: 161 cm
Váha: 45 kg
Místo narození: Tycoon

Reina je nejmladší dcerou krále Tycoonu. Ten se jednoho dne vydá zjistit, co se přihodilo ve Větrné svatyni s krystalem vetru. Když se však nevrací, Reina o něj dostane strach a vydá se za ním. Během její cesty dopadne na zemi meteorit a ona je smetena následným výbuchem. Přepadne ji banda goblinů, před kterými ji zachrání Bartz. Ten se rozhodne doprovodit ji na její cestě za otcem. V průběhu hry se Reina dozvídá spoustu věcí o minulosti své rodiny a stane se jednou z ochránců krystalů. V původní v
Galuf - Final Fantasy V
erzi se jmenovala Lenna.

Galuf Halm Baldesion

Věk: 60
Výška: 168 cm
Váha: 64 kg
Místo narození: Bal

Galuf byl poslán na zemi, aby ochránil krystaly bránící návratu X-Deatha. Jeho loď bohužel ztroskotá a on při havárii utrpí ztrátu paměti. Pamatuje si jen své jméno a to, že měl co dočinění s krystaly. Když na něj Bartz s Reinou narazí poblíž meteoritu, vzpomene si, že měl také namířeno do Větrné svatyně, a připojí s
Faris - Final Fantasy V
e k nim.

Faris Scherwiz

Věk: 20
Výška: 172 cm
Váha: 53 kg
Místo narození: Tycoon

Faris je vůdkyní skupinky pirátů, a proto předstírá, že je muž - myslí si, že by jako žena neměla respekt. Přichytí Bartze, Reinu a Galufa při krádeži její lodě. Všimne si u Reiny pozoruhodného přívěsku, který jí nápadně připomíná ten její. Proto se rozhodne ke skupině připojit s touhou odhalit něco ze své minu
Krile - Final Fantasy V
losti.

Krile Mayer Baldesion

Věk: 14
Výška: 154 cm
Váha: 40 kg
Místo narození: Bal

Krile je milující vnučka Galufa, která dokáže komunikovat s Moogly. Připojí se k vám až v pozdější fází hry. Dále není vhodné o ní více vyzrazovat, neboť byste přišli o zážitek ze hry. V původní verzi se jmenovala Cara.

Postavy IV

24. října 2010 v 13:01 | zizi |  Final Fantasy
Popis postav

CECIL
Cecil - Final Fantasy IV
HARVEY

Povolání: Temný rytíř - později Paladin
Věk: 21
Výška: 183 cm

Schopnosti:
WHITE
- jakmile se z Cecila stane Paladin, bude schopen užívat několik hlavních příkazů bílé magie
DARK
- s pomocí temného meče ubere všem nepřátelům HP tak, že obětuje část vlastního. Tuto schopnost má jako Temný rytíř
COVER
- chrání své společníky při fyzickém útoku nepřátel vlastním tělem

Cecil je ústřední postavou hry. Na začátku je velitelem "Red Wings" (Rudých křídel) - královské letky Baronu. Úkol této letky je jasný - shromáždit po světě roztroušené krystaly, které pospolu mají údajně otevřít cestu na Měsíc. Cecil jako temný rytíř uposlechne příkazu svého kdysi laskavého panovníka a učiní větší rozruch v Mysidii, která uchovává Vodní krystal. Není vůbec nadšený z toho, že museli zemřít nevinní lidé a začne pochybovat o svém králi, ale jeho oddanost mu nedovolí jej zradit. Jedno si však neodpustí, při předání krystalu se jej zeptá na jeho úmysly a to krále rozhořčí a degraduje jej z jeho postu velitele. Poté mu svěří nový úkol, doručit do blízké vesnice Bomb Ring. Cecil nechápe, co pr
Rosa - Final Fantasy IV
ovedl stejně tak, jako to nejde na rozum Kainovi, jeho dobrému příteli, a zastane se jej. Proto musí následujícího dne Cecila doprovodit. Od té chvíle začíná Cecilova velká pouť, ze které se jako obvykle vyklube cesta za záchranou světa.

ROSA FARRELL

Povolání: Bílý mág
Věk: 19
Výška: 162 cm

Schopnosti:
WHITE
- užívá kouzla bílé magie
PRAY
- pomodlí se a celá skupina dostane kapánek HP k dobru (ne vždy se to vydaří)
AIM
- v příštím tahu lépe míří a zvedne se tak útočná síla luku a šípů

Rosa je zamilovaná do Cecila, snaží se mu ve všem pomoci a vždy stojí na jeho straně. Vyrostla společně s ním a Kainem, který je do ní mimochodem tajně zamilovaný, v Baronu. Věnuje se bílé magii stejně jako kdysi její matka a postupem času se z ní stane cenný a především stálý společník. Poté, co král pošle Cecila a Kaina do Mist Village na začátku hry, začne mít o
Kain - Final Fantasy IV
ně strach a vydá se je hledat.

KAINHIGHWIND

Povolání: Dragoon
Věk: 21
Výška: 183 cm

Schopnosti:
JUMP
- vyskočí do vzduchu a je tak ochráněn před útoky nepřátel dva tahy a po dopadu přivodí nepříteli celkem slušnou bolístku

Kain je nejlepším přítelem Cecila a je též zamilovaný do Rosy, i když jí o tom neřekl. Na začátku hry doprovází Cecila při cestě do Mist Village, aby tam doručili balíček od krále Baronu. Po incidentu v této vesnici se od Cecila odpojí a když se s ním napříště setkáte, je to jakoby jiný člověk. Vinu na tom nese Golbez, který mu vymyl mozek a Kain jej proto slepě poslouchá. V průběhu hry se několikrát osvobodí od jeho vlivu
Rydia - Final Fantasy IV
a opět do něj padne. Ale v jádru je to vlastně kladný hrdina :-)

RYDIA

Povolání: Summonerka
Věk: na začátku 9, po návratu ze světa Summonů je dospělá
Výška: 107 cm na začátku, poté není známo

Schopnosti:
WHITE
- užívá kouzlo bílé magie, ale tuto schopnost má jen jako dítě
BLACK
- užívá kouzlo černé magie, tuto schopnost má po celou hru
CALL
- přivolá silného éterického pomocníka (Summona)

S Rydiou se prvně setkáte v Mist Village, kde je rozhořena a zaútočí na Cecila a Kaina mocným Titanem. Není se čemu divit, jelikož cestou do vesnice, zabila ona dvojka Rydiinu matku, co střežila v jeskyni před vesnicí a dovedla se proměnit v Mist Dragona. Kvůli silnému zemětřesení vyvolaném Titanem se ztratí Kain a Cecil od té chvíle pomáhá Rydii. Ta zjišťuje, že Cecil není vůbec zlý. Po srážce s Leviatanem na moři zmizí Rydi bez jediné stopy. Později ve hře se s ní setkáme jako už s dospělou dívkou, která byla po celou dobu v Zemi Summo
Cid - Final Fantasy IV
nů a nyní je velmi silná.

CID POLLENDINA

Povolání: Dragoon
Věk: 54
Výška: 159 cm

Schopnosti:
STUDY
- zjistíte nepřítelovo HP a slabosti a nepřijdete přitom o MP (nefunguje na bosse)

Cid si zahraje nějakou roli snad v každé FF :-). A FF4 není v tomto ohledu žádnou výjimkou. Zde je hlavním konstruktérem vzducholodí v Baronu. Miluje je a stará se o ně jako o svě děti. Poté co Golbez ovládne Baron, je přinucen pro něj pracovat pod pohružkou uvržení do žaláře. Když se Cecilova skupinka v průběhu hry navrátí do Baronu, pomůže jim uniknout jeho tajně postavenou vzducholodí jménem Enterprise :-). Jednou se také dokonce obětuje pro záchranu svých přátel, kteří se snaží dostat z podsvětí. Je to starší, avšak energický, moudrý p
Edward - Final Fantasy IV
án, který je vám nápomocen hlavně v oblasti stavitelství.

EDWARD VAN MUIR

Povolání: Pěvec (Singer)
Věk: 24
Výška: 174 cm

Schopnosti:
SING
- zahraje na harfu a tím přivodí různé stavy nepřátelům
HEAL
- použije 1 Potion, ale uzdraví jím všechny své společníky
HIDE / SHOW
- možní mu schovat se v průběhu bitvy a později se navrátit (automaticky uteče při nízkém HP)

Edward je poněkud zbabělý zpěvák a taktéž princ Damcyanu, který je bláznivě zamilovaný do Anny, dcery Tellaha, a chce si jí vzít i přes to, že je Tellah naprosto proti tomuto činu. Utečou spolu do Damcyanu, aby se vzali - proto Tellah považuje Edwarda za únosce své milované dcery, ale jeho království je napadeno Baronem a zničeno. Anna během incidentu chránila Edwarda svým vlastním tělem a zemřela pro svou lásku. Tellah mu to nemůže odpustit... a vlastně ani Edward sám si nemůže přijít na jméno, kvůli své zbabělosti. Není to příliš silný pomocník a po útoku Leviatana na moři se už k vaší skupince nepřidá, co se týče boje. Bude si léčit zranění v překrásném království zvaném Troi
Tellah - Final Fantasy IV
a, kde vládnou ženy.

TELLAH

Povolání: Mudrc
Věk: 24 (není to překlep :-) opravdu mu je tolik... ani já tomu moc nerozumím, vypadá mnohem starší, ale prý je mu tolik, tak se s tím budu muset smířit :-))
Výška: 162 cm

Schopnosti:
WHITE
- použije léčivé kouzlo bílé magie
BLACK
- použije útočné kouzlo černé magie
RECAL
- zapamatuje si náhodné kouzlo a zopakuje jej bez použití MP

Tellah je starší muž (stále mi nejde do hlavy ten věk), jež býval velkolepý mudrc. Bohužel zapomněl většinu kouzel, co kdysi dovedl. Potom co se Cecil stane paladinem v Mt. Ordeals, vybaví se mu všechny ztracené schopnosti, dokonce se naučí legendární kouzlo černé magie - Meteo. Nemůže odpustit Edwardovi, kterému vyčítá smrt jeho dcery a taktéž se chce pomstít Golbezovi za to, že zemřela při bom
Edge - Final Fantasy IV
bardování Damcyanu, které nařídil.

EDGE

Povolání: Ninja
Věk: 26
Výška: 175 cm

Schopnosti:
THROW
- hází po nepřátelích různé zbraně
STEAL
- okrade nepřítele
NINJA
- použije kouzlo ninjy

Edge je princ Eblanského království a též potomek dlouhé linie ninjů. Jeho národ byl zničen a jeho rodiče zabiti - opět zatím stojí Golbez, a proto se mu chce i on pomstít. Chová se často egoisticky a lehkomyslně, ale občas je i vtipný. Zakouká se do Rydiy, která je upřímná a klidně mu řekne svůj nesouhlas s ním přímo do očí, což mu impon
Yang - Final Fantasy IV
uje. Je to silný a užitečný společník.

YANG

Povolání: Mnich (Monk)
Věk: 35
Výška: 173 cm

Schopnosti:
POWER
- šetří po dvě kola energii a pak provede mocný útok, který způsobuje dvojnásobnou škodu
KICK
- zaútočí kopem na všechny protivníky
BEAR
- zvedne se obrana

Yang je velitelem mnichů ve Fabulu. Je tudíž velmi zdvořilý a spíše tichý, jak to tak u mnichů bývá. Měl za úkol chránit krystal před Golbezem, ale ten poslal do blízkých hor (Mt. Hobbs) příšery, aby odlákal jeho pozornost a mezitím ukradl krystal. Yang se k vám v oněch horách připojí v boji proti Golbezovi, ale při neštěstí na moři se snaží zachránit Rydiu a ve vlnách zmizí i on. Setkáte se s ním znovu až v Baronu, kdy je však ovládán Golbezem a nejprve ho musíte porazit, aby se dostal k sobě. Později ve hře se v podsvětí také statečně obětuje pro dobro celé skupi
PALOM A POROM - Final Fantasy IV
ny.

PALOM A POROM

Povolání: Černý a bílý mág
Věk: 5
Výška: 108 cm

Schopnosti Paloma:
BLACK
- provádí kouzlo útočné černé magie
TWIN
- za pomoci Porom použije náhodné mocné kouzlo
BLUFF
- zvýší magickou sílu
Schopnosti Poroma:
WHITE
- provádí kouzlo léčivé bílé magie
TWIN
- za pomoci Porom použije náhodné mocné kouzlo
CRY
- vzroste schopnost utéci z bitvy

Palom a Porom jsou dvojčata, která žijí v Mysidii - království mágů. Hned na začátek by se mělo říct, že Palom je rozverný klučina a Porom je milá holčička, která usměrňuje svého živého a prostořekého bratra. Byli posláni jako doprovod Cecila na cestě do Mt. Ordeals, ale ve skutečnosti ho měli spíše špehovat. Cecil se ale prokáže jako dobrý člověk a i po splnění úkolu jej chtějí doprovázet. Po bitvě s Kainazzem, který chce zabránit hrdinům utéci, a proto začaruje zdi a ty se začnou samy od sebe zavírat a vypadá to, že skupinku rozmačkají na kaši, se však dvojčata rozhodnou ostatní zachránit a promění se v kámen. Tím zabrání postupování zdi (ti v té čtyřce jsou všichni tak neskutečně obětaví :-)). Sice se je ještě snaží zachránit, ale prozatím to není možné, jelikož se dvojčata stala kameny
YuSoYa - Final Fantasy IV
z vlastní vůle.

FuSoYa

Povolání: měsíčňan
Věk: neznámý
Výška: 162 cm

Schopnosti:
WHITE
- provádí kouzlo bílé magie
BLACK
- provádí kouzlo černé magie
REGEN
- postupně obnovuje HP skupiny, ale během této akce nemůže dělat nic jiného

FuSoYa - ano to jméno má takto z nějakého nepochopitelného důvodu vypadat :-) - je postava, kterou prvně potkáte na Měsíci a o které se toho moc neví, ale má docela důležitou informační roli ve hře. Dokonce se k vám na krátkou chvíli přidá i ve hře, ale ani pořádně nestihnete využít jeho schopnosti a už by zase šel. Hlavní však je, že je to on, kdo poví Cecilovi příběh o jeho otci jménem KluYa (opět zvláštně psáno), který se snažil porazit Zemuse - ještě větší zlo než samotný Golbez. A také ho obeznámí s jeho vlastním osudem a to je, že musí již zmiňovaného Zemuse porazit.

Final Fantasy Agito XIII

23. října 2010 v 16:03 | zizi |  Final Fantasy
Logo Final Fantasy Agito XIII
Data vydání:
Japonská vlajka Japonsko: Bude oznámeno
Vlajka USA USA: Bude oznámeno
Vlajka EU Evropa: Bude oznámeno
Platforma:
logo PlayStation Portable
Typ hry:
Akční RPG
Final Fantasy Agito XIII je hra, která je součástí Fabula Nova Crystallis, tedy kompilace her Final Fantasy XIII. Původně byla hra plánována pro nejnovější japonské mobilní telefony, později (v roce 2008) na videoherní přehlídce DKS3713 bylo oznámeno, že hra vyjde také na PSP. Nakonec bylo rozhodnuto, že verze pro mobilní telefony bude zrušena a tím se z titulu stal titul exklusivní pro systém PSP. Podle vyjádření Tetsuya Nomura nebude hra vydána, dokud nevyjdou zbylé 2 díly kompilace (XIII a Versus XIII).

Hra se bude odehrávat magické škole zvané "Peristerium Suzaku" (která se nachází na dlouhém ostrově), postupně se však dění hry rozšíří do celého světa hry zvaného Orience. V tomto světě spolu v míru žijí 4 národy do chvíle, kdy národ zvaný Milites (v čele s vůdcem Cidem) začne válku porušením Pax Codex (mírová dohoda), neboť chce pohltit 3 zbývající národy. Systém hry bude obsahovat velice rychlou mutaci ATB systému, ale na rozdíl od FF VII: Crisis Core, budeme moci ovládat více než jednu postavu najednou. Součástí hry budou také Summoni, kteří budou ovlivňovat vývoj postav a měli by být dokonce ovladatelní.

Final Fantasy Versus XIII

23. října 2010 v 16:02 | zizi |  Final Fantasy
Logo Final Fantasy XIII
Data vydání:
Japonská vlajka Japonsko: Bude oznámeno
Vlajka USA USA: Bude oznámeno
Vlajka EU Evropa: Bude oznámeno
Platforma:
logo PlayStation3
Typ hry:
Akční RPG
Final Fantasy Versus XIII bude součástí Fabula Nova Crystallis a s FF XIII bude mít společného velice málo. Podle slov tvůrců půjde o nezávislý příběh odehrávající se v jiném světě s jinými hrdiny. Tvůrčí tým je víceméně totožný s Kingdom Hearts týmem. Šéfem celého projektu je Tetsuya Nomura (který se staral mimojiné o character desing ve FF VII, VIII, X, XII, XIII..).

Od FF XIII se Versus bude lišit i žánrem - mělo by to být akční RPG (jako např. zmiňované KH) s velice temně laděným příběhem (tomu odpovídá i logo a i první trailer). Příběh se bude točit kolem krystalů a bude zasazen do světa, kde vedle sebe stojí magie a moderní technika. Svět FF Versus XIII se na první pohled v mnohém neliší od realného světa, tudíž i místa z trailerů připomínají moderní velkoměsto, více než v jakékoliv předešlé FF. Hra by měla podle prvních odhadů vyjít v Japonsku koncem roku 2010 / v průběhu roku 2011.

Final Fantasy XIII

23. října 2010 v 16:00 | zizi |  Final Fantasy
Logo Final Fantasy XIII
Data vydání:
Japonská vlajka Japonsko: 17.12.2009
Vlajka USA USA: 9.3.2010
Vlajka EU Evropa: 9.3.2010
Platforma:
logo PlayStation3 logo Xbox360
Typ hry:
RPG
Final Fantasy XIII je nadcházejícím pokračováním série FF a bylo poprvé představeno na E3 roku 2006. Svět FF XIII bude pravděpodobně silně ovlivněn hi-tech technologiemi. Jako první hra série bude hra vydána pro systém PS3. Poběží na "White Engine". Reźisérem hry se stal Motomu Toriyama. FF XIII představí opět ženskou hlavní hrdinku jménem Lightning (která silně připomíná Clouda, což je dle tvůrů záměr). Příběh se bude soustřeďovat na "ty, kteří odporují světu" (rebelové! :) ).

FF XIII byla vytvářena pro PS2, ale díky možnostem, které poskytuje PS3 se vývojáři rozhodli pro tuto platformu. Hra je součástí tzv. Fabula Nova Crystallis (nové příběhy crystalů). Ta obsahuje (zatím) 3 tituly - FF XIII, FF versus XIII a FF agito XIII. Podle Square-Enix se nejedná o prequely nebo sequely, ale pouze o 3 příběhy ze stejného vesmíru (ano, hry se mají odehrávat v různých světech), které spolu příběhově přímo nesouvisí, pouze je spojuje stejná myšlenka.

Final Fantasy XII:Revenant Wings

23. října 2010 v 15:59 | zizi |  Final Fantasy
Logo Final Fantasy XII: Revenant Wings
Data vydání:
Japonská vlajka Japonsko: 26. 4. 2007
Vlajka USA USA: 20. 11. 2007
Vlajka EU Evropa: 15. 2. 2008
Platforma:
Nintendo DS
Typ hry:
Strategické RPGVeleúspěšný dvanáctý díl Final Fantasy se jako druhý díl série dočkal svého pokračovatele - Final Fantasy XII: Revenant Wings. Ovšem hra nebyla vydána na PS2 jako její předchůdce, ale na NDS (v Japonsku vydáno 26.4.2007). FF XII: RW má mnoho společných prvků s původní hrou - např. Quickenings, Espers (kterých je ale ve hře neuvěřitelncýh 50 - rozdělených podle pěti elementů, 3 typů útoku a 3 ranků, zajímavostí je i přítomnost starých známých esperů jako Shiva nebo Ifrit), některé stejné postavy (Vaan, Penelo, Ashe, Fran, Balthier..), stejné lokace, gambit systém. Ovšem kvůli limitům, které NDS má, musela být hra v několika ohledech zjednodušena - ovládání gambit systému apod. Další změnou je i žánr - nejedná se už o klasické RPG, ale spíše o real-time strategy RPG.
Za příběhem stojí tvůrce FF X-2 příběhu, který pracoval např. i na příběhu FF XIII. A o čem že hra vypráví tentokrát? O rok později od skončení událostí ve FF XII sledujeme dobrodružství Vaana a Penelo, jakožto vzdušných pirátů (sky pirates - onen Vaanův sen ^__^), lovících odměny. Jejich putování je zavede až na létající kontinent Purvama, kde se setkají s novou postavou - Llyudem z rodu Aegylů, kteří mají křídla. Putování odhalí množství záhad ohledně nového kontinentu a rodu Aegylů, kteří ho obývají.

Final Fantasy XII

23. října 2010 v 15:57 | zizi |  Final Fantasy
Logo Final Fantasy XII
Data vydání:
Japonská vlajka Japonsko: 13. 3. 2006
Vlajka USA USA: 31. 10. 2006
Vlajka EU Evropa: 23. 2. 2007
Platforma:
PlayStation 2
Typ hry:
RPGFinal Fantasy XII je posledním dílem série vydaném pro systém PS2. Jeho produkce trvala neuvěřitelných 5 let, ovšem na výsledku je to velice znát. Hra narostla do obřích rozměrů, co se týče světa, ale také hrací doby. Původním režisérem byl Yasumi Matsuno, který ovšem zhruba v polovině procesu tvorby hry musel ze zdravotních důvodů odejít. Další zajímavostí je, že hra má pokračování - FF XII: Revenant Wings - pro NDS.

Hra disponuje novým systémem (jak je dobrým zvykem tvůrců - co FF, to nový system) s tzv. Licence board, kde si za Licence points (získané v bojích) vylepšujete postavu (zvyšování HP, nové skilly..). Příběh hry se soustřeďuje na partu kolem Vaana, ačkoliv důležitější roli v příběhu hraje princezna Ashe (Ashelia) z království Dalmasca. Příběh je povětšinou zaměřený na politickou situaci ve světě a nesoustředí se tolik na emoce a osobní problémy hrdinů.

       


Final Fantasy XI

23. října 2010 v 15:54 | zizi |  Final Fantasy

Logo Final Fantasy XI
Data vydání:
Japonská vlajka Japonsko: 16. 5. 2002 (PS2)
Vlajka USA USA: 28. 11. 2003 (PC)
Vlajka EU Evropa: 27. 9. 2004 (PC)
Platforma:
PlayStation 2 Windows Xbox360
Typ hry:
RPGJedenáctý díl série byl vydán poprvé v roce 2002 v Japonsku (pro PS2), v roce 2004 ve zbytku světa a to jak na PS2, tak na PC. V roce 2006 vyšla hra i pro systém Xbox360. Jedná se o MMORPG (Massively Multiplayer Online RPG) a díky tomuto faktu vybočuje hra z hlavní série, ačkoliv je v ní zařazena. Hra byla již 4x rozšířena datadisky, naposledy v zimě 2007 4. datadiskem Wings of Godness.

FF XI je klasickou MMORPG hrou - najdeme zde různá povolání, obrovský svět, realtimové souboje, různé rasy, questy. Každý datadisk obsahuje příběh, který hráč může projít. Během let si hra našla velkou řadu fanoušků a ještě 5 let po vydání se stále aktualizuje o nové přeměty, místa, povolání.. 
    

Final Fantasy X-2

23. října 2010 v 15:42 | zizi |  Final Fantasy

Logo Final Fantasy X-2
Data vydání:
Japonská vlajka Japonsko: 13. 3. 2003
Vlajka USA USA: 18. 11. 2003
Vlajka EU Evropa: 20. 2. 2004
Platforma:
PlayStation 2
Typ hry:
RPG
Final Fantasy X-2 je prvním přímým pokračováním jiného dílu hlavní série. Hra se odehrává 2 roky po skončení událostí ve FF X. O pokračování FF X se začlo spekulovat v době vydání Final Fantasy X: Internation version v Japonsku, protože hra obsahovala 20-ti minutovou cutscénu, ve které se mluvilo o záhadné sphere, kterou našel Kimahri. FF X-2 ještě jedno prventství. A tím je ženská hrdinka v hlavní roli. Yuna se stala hlavní hrdinkou a její putování ve snaze najít Tiduse je hlavní náplní tohoto pokračování. Hra byla původně zamýšlena ve dvou verzích Final Fantasy X-2: Yuna's version a Final Fantasy X-2: Rikku's version.

Ve hře došlo k několika změnám. Kvůli událostem ve FF X se v pokračování nevyskytují žádní Aeoni. Pryč je i sphere grid - vystřídal ho garment grid s Dressphere systémem. Ten je v podstatě převlečeným Job systemem. FF X-2 byla přijata po herní stránce velice dobře, ovšem s příběhem a jistým vykrádáním hlavní série si vysloužila řadu kritiky. Celá hra funguje na lehce vylepšeném enginu FF X, některá města zůstala beze změn, jiná byla zcela předělána a některá se vře objevují vůbec poprvé.
     


Final Fantasy X

23. října 2010 v 15:40 | zizi |  Final Fantasy

Logo Final Fantasy X
Data vydání:
Japonská vlajka Japonsko: 19. 7. 2001
Vlajka USA USA: 17. 12. 2001
Vlajka EU Evropa: 24. 5. 2002
Platforma:
PlayStation 2
Typ hry:
RPG
Final Fantasy X je desátým dílem série a vyšla roku 2001 (v Japonsku) pro systém PlayStation 2. Díky možnostem konzole se zde objevilo několik prvků vůbec poprvé v celé sérii. Jednak plně 3D grafika - ovšem s pevně usazenou kamerou. Také se zde poprvé objevuje nadabování hlavních postav. Problémem zůstal fakt, že v anglické verzi dabingu není synchronizace pohybu úst a zvuku. Je to způsobené skutečností, že se v podstatě pouze předabovala japonská verze a pohyby úst se vůbec neupravovaly. To je ovšem detail, který není nikterak zásadní. Další novinkou je sphere grid systém.

Příběh je především úchvatnou love-story zasazenou do postapokalyptického světa. Lidé věří, že byli potrestáni Sinem za své hříchy a svět je v podstatě v rukou církve. A od toho je tu hlavní hrdina Tidus a jeho společnící, aby svět zbavili toho největšího problému - Sina, a nastolili nový řád ve světě Spira. Evropská verze hry vyšla oproti Japonsku s velkým zpožděním, ale to bylo vykoupeno faktem, že se do Evropy dostala jako International verze hry, která je obvykle výsadou pouze Japonska. International verze hry (a zároveň tedy i evropská verze) se od původní hry liší např. přítomností Dark Aeonů, bosse Penance, možností vybrat si Expert Grid a dalšími vylepšeními, kterých se např. v USA nikdy nedočkali.

Final Fantasy IX

23. října 2010 v 15:38 | zizi |  Final Fantasy
Logo Final Fantasy IX
Data vydání:
Japonská vlajka Japonsko: 7. 7. 2000
Vlajka USA USA: 14. 11. 2000
Vlajka EU Evropa: 16. 2. 2001
Platforma:
PlayStation
Typ hry:
RPGFinal Fantasy IX je devátým pokračováním série a vydáno bylo roku 2000. Jedná se o třetí (a poslední) hrou FF série pro platformu PlayStation. Přestože předešlá 2 pokračování pro PS byla vydána i na PC, FF IX ovšem ne. FF IX je často označováno za "návrat k manze". Důvod je jednoduchý - předešlé díly měly vzrůstající počet sci-fi prvků a proto se tým FF rozhodl vrátit se k fantasy kořenům. Máme zde sice kouzelné spojení magie, středoěku a vyspělé techniky, ale žádné vesmírné výpravy nás nečekají (ne v tom pravém slova smyslu :) ).

Final Fantasy IX bylo vytvářeno spolu s FF X a FF XI, aby hráči dostali 3 různé FF zážitky během krátké doby. A je nutno podotknout, že všechny 3 hry získaly skvělé ohodnocení u odborné veřejnosti, podpořené skvělými prodeji - hry tedy uspěly i mezi hráči. Zajímavostí je, že hra Final Fantasy IX byla původně plánovaná jako "FF Gaiden", tedy titul, který neměl patřit k hlavní sérii (a nést označení IX), ale nakonec byl do hlavní série zařazen.
Final Fantasy VIII

23. října 2010 v 15:37 | zizi |  Final Fantasy

Logo Final Fantasy VIII
Data vydání:
Japonská vlajka Japonsko: 11. 2. 1999
Vlajka USA USA: 9. 9. 1999
Vlajka EU Evropa: 27. 10. 1999
Platforma:
PlayStation Windows
Typ hry:
RPG
Final Fantasy VIII je druhým (a zatím posledním) dílem série, který se objevil jak na PS tak PC (pokud nepočítáme FF XI). Hra si odbyla svou premiéru v roce 1999. Zajímavostí je, že PC verze hry byla v Japonsku vydána později než v USA. FF VIII vydělala 13 týdnů po svém vydání přes 50 miliónů dolarů, čímž si hra vysloužila označení nerychleji se prodávající hra série do té doby.

FF VIII se odklání od manga stylu, který byl pro FF sérii příznačný a byl to jeden z bodů kritiky, kterou si FF VIII vysloužila za snahu oslovit co nejvíce hráčů mimo Japonsko. Ovšem je zcela na vás, zda to považujete za mínus či nikoliv. V časopise Famitsu byla FF VIII zvolena 22. nejlepší hrou všech dob. FF VIII se od série liší několika aspekty - poprvé se zde objevuje realistická modelace postav, oproštění se od MP (Magic points) - tzn. vyvolávání kouzel, která ste nasbírali (1-100), Junction and Draw system.Final Fantasy VII:Advent Children

23. října 2010 v 15:34 | zizi |  Final Fantasy
Logo Final Fantasy VII: Crisis Core
Data vydání:
Japonská vlajka Japonsko: 14. 9. 2005
Vlajka USA USA: 25. 4. 2006
Vlajka EU Evropa: 24. 4. 2006
Platforma:
DVD, UMD, Blu-Ray
Typ hry:
CGI film
Final Fantasy VII se stala jednou z nejúspěšnějších her v dějinách videoherního průmyslu vůbec, a proto není divu, že si miliony fanoušků po celém světě přálo pokračování. Sen se jim (částečně) splnil roku 2003, kdy bylo ohlášeno, že FF VII se dočká pokračování, ale ne herního, jak si všichni mysleli, ale v podobě celovečerního filmu. Po 2,5 letech vývoje FF VII: Advent Children byl film oficiálně vydán a stal se tak druhým CGI filmem, který Square-Enix vypustil do světa. Tvůrci si byli vědomi faktu, že jejich předešlý CGI film se stal kasovním propadákem (film Final Fantasy: The spirits within skončil s 25-ti milionovou ztrátou, vzhledem k 125-ti milionovým nákladům a 100 milionovým výdělkům), a proto FF VII: ACC bylo od začátku připravováno pouze pro DVD a UMD - tedy bez žádných ambic na promítání v kinech. A tah to byl skvělý, neboť filmu se k dnešnímu dnu prodalo více jak 3 miliony kopií po celém světě.

Film vypráví příběh Clouda a ostatních postav z původní FF VII po skončení událostí ve hře, konkrétně 2 roky poté. Světová populace se díky zásahu Lifestreamu zachránila, ale objevila se záhadná nemoc zvaná Geostigma, která ohrožuje lidi po celém světě. Na Cloudovi je, aby zajistil pořádek, protože on sám je nemocí nakažen (a nejen on, ale i další lidé, na kterých mu moc záleží). Do hry se zapojují i 3 klony Sephirotha, kteří mají své vlastní úmysly, jak nemoc využít ve svůj prospěch. Film si vysloužil příznivé přijetí jak fanoušky, tak i filmovými kritiky pro svou vizuální stránku, která přinesla strhující akci v neuvěřitelně vypraované 3D grafice, ale kritizován byl pro nepochopitelnost příběhu pro lidi, kteří nehráli původní hru. Film byl vydán ve 3 formátech - na DVD, UMD a v poslední řadě i na Blu-Ray disku pod názvem FF VII: Advent Children Complete, která je ve full HD (high definition) formátu (vysoká kvalita obrazu), s více jak 20-ti minutami nových scén a vylepšenou grafikou.
      

Final Fantasy VII:Dirge of Cerberus

23. října 2010 v 15:32 | zizi |  Final Fantasy
Logo Final Fantasy VII: Dirge of Cerberus
Data vydání:
Japonská vlajka Japonsko: 26. 1. 2006
Vlajka USA USA: 15. 8. 2006
Vlajka EU Evropa: 17. 11. 2006
Platforma:
PlayStation 2
Typ hry:
Akční střílečka s RPG prvky
FF7: DoC. O čo sa jedná? Hra vyšla ako ukončenie Compilation of Final Fantasy VII (co se týče časové posloupnosti dějů). Táto akcia z pohľadu Vincenta Valentina uzrela svetlo sveta 26.1.2006 na PS2 a zasadí hráča do sveta FF7 tri roky po deji Advent Children. Hra nám ukáže starých známych i neznámych, odhalí kúsok Vincentovej minulosti a jeho tajomstvá a predstaví más skupine Deepground. Hra samotná okrem dejovej línie ponúka i niekoľko ďalších misií, možnosť vylepšvania zbraní a schopností hlavnej postavy.

IGN hru hodnotilo na 7/10 a Gamespot len na 6/10, no hráči držia priemer nad 8/10. Záleží už len na vás, či hru prejdete ako bezhlavú strielačku, alebo si vychutnáte záver nádhernej série Final Fantasy VII.

Final Fantasy VII:Crisis Core

23. října 2010 v 15:29 | zizi |  Final Fantasy
Logo Final Fantasy VII: Crisis Core
Data vydání:
Japonská vlajka Japonsko: 13. 7. 2007
Vlajka USA USA: 25. 3. 2008
Vlajka EU Evropa: 20. 6. 2008
Platforma:
PlayStation Portable
Typ hry:
RPG
FF VII: Crisis Core je action-RPG, které bylo vydáno dne 13. září 2007 v Japonsku pro systém PSP. Hra je součástí "Compilation of Final Fantasy VII", tedy her, které příběhově souvisí s hrou Final Fantasy VII. FF VII: CC je již čtvrtou hrou této kompilace (ta obsahuje ještě CGI film Advent Children, akční hru Dirge of Cerberus a hru pro mobilní telefony - Before Crisis). Hra byla původně zamýšlena jako port hry Before Crisis na PSP, ale vývojáři se rozhodli pro zcela nové dobrodružství. Příběh se soustřeďuje především na osudy Zacka (hl. hrdina hry), Clouda (v té době low-rank voják) a Sephirotha 4 roky před událostmi hry FF VII.

Herním režisérem FF VII:CC je Hajime Tabata pod dohledem Yoshinori Kitaseho, který je režisérem původní Final Fantasy VII. O character design (jak je patrné) se postaral Tetsuya Nomura. Co se týče ohlasů na hru, nejsou vůbec špatné - od čtveřice recenzentů japonského časopisu dostala FF VII:CC známky 9, 9, 8, 9 (tedy 35/40), což je velký úspěch. Toho dosáhla hra i u hráčů, neboť se stala jednou z nejlépe prodávaných her na PSP vůbec.


Final Fantasy VII

23. října 2010 v 15:26 | zizi |  Final Fantasy
Logo Final Fantasy VII
Data vydání:
Japonská vlajka Japonsko: 31. 1. 1997
Vlajka USA USA: 4. 9. 1997
Vlajka EU Evropa: 1. 11. 1997
Platforma:
PlayStation Windows
Typ hry:
RPG
Sedmý díl série se stal naprosto zlomovým pro celou dosavadní sérii. Díky FF VII došlo k masovém rozšíření i mimo Japonsko a hra to byla úspěšná nejen komerčně, ale také ohlasy ze strany odborné veřejnosti. FF VII je prvním dílem, který není určen pro systém od společnosti Nintendo, ale pro Sony PlayStation. Hra byla vydána v roce 1997. Prapůvodně byla hra plánovana a vytvářena pro systém SNES (unikátní screenshoty jsou v sekci Galerie), ale díky neshodám mezi Square Co. Ltd. a Nintendem se firma začla orientovat na systém PS. Hra také vyšla na PC (zajímavostí PC verze je, že nikdy oficiálně nevyšla v rodném Japonsku).

Hra jako taková obsahuje mnoho odkazů na světová náboženství, filozofie, mytologie. Příběh hry je označován za nejlepší v celé sérii a obecně jako jeden z nejlepších herních příběhů všech dob. FF VII je přezdívána film ve hře, pro svůj filmový nádech. FF VII je také prvním 3D dílem hry, což je jedna z novinek. Další změnou je rozsah. Díky 3 CD (na kterých vyšla) je hra velice výpravná, svět větší, rozhovory mnohem delší. Co se týče předělávek, tak zatím není žádná plánovaná (zvěstí o remaku ale kolovalo již bezpočet). Ovšem prequelů a sequelů hra má hned několik - díky projektu Compilation of Final Fantasy VII. Jmenovitě se jedná o CGI film Advent Children (DVD, Blu-ray disky), animé film Last Order, PS2 střílečka Dirge of Cerberus, akční hra pro mobil Before Crisis, prequel k Dirge of Cerberus - Lost Episode a také PSP RPG hra Crisis Core.
Final Fantasy VI

23. října 2010 v 15:24 | zizi |  Final Fantasy
Logo Final Fantasy III
Data vydání:
Japonská vlajka Japonsko: 2. 4. 1994
Vlajka USA USA: 20. 10. 1994
Vlajka EU Evropa: 17. 5. 2002 (PSX)
Platforma:
Super Nintendo Entertainment System GameBoy Advance PlayStation
Typ hry:
RPG
Final Fantasy VI je šestým pokračováním série, vydaném v roce 1994 v Japonsku. Jako poslední díl série byla hra vydána pro systém SNES (Super Nintendo Entertainment System) a v Americe vyšla kvůli absenci tří dílů (II, III, V) pod názvem Final Fantasy III, což způsobilo lehký chaos v dalším číslování série v Severní Americe. Vydání v USA se od japonského lišilo v několika detailech, jako například v odstranění některých projevů "nahoty", které se ve hře objevily (obrázek najdete sekci Galerie). Do Evropy hra dorazila oficiálně poprvé až v roce 2002 v remaku pro PlayStation.

Příběh hry je zaměřen na konflikt mezi Empire a Espery (magické bytosti) a objevuje se v něm 14 hratelných postav, což je nejvíce z celé dosavadní série. Hra je zasazena do fantasy steampunk světa, připomínající svět v době 2. průmyslové revoluce (samozřejmě silně podporovaném fantasy stylem :) ). Poprvé v celé sérii se zde objevuje například železnice. FF VI byla vydána v Americe také v kompletu Final Fantasy Anthology na PS. Nejnovější předělávka je z roku 2006, kdy hra vyšla pro GBA (jakou součást projektu Final Fantasy for Advance) a obsahuje několik nových esperů, equipmentu a lokací.
Final Fantasy V

23. října 2010 v 15:21 | zizi |  Final Fantasy
Logo Final Fantasy III
Data vydání:
Japonská vlajka Japonsko: 6. 12. 1992
Vlajka USA USA: 6. 11. 2006 (GBA)
Vlajka EU Evropa: 16. 3. 2007 (GBA)
Platforma:
Super Nintendo Entertainment System GameBoy Advance PlayStation
Typ hry:
RPG
Páté pokračování série Final Fantasy bylo druhým dílém, který byl vydán v Japonsku na SNES a to v roce 1992. Stejně jako zbytek série, který byl vydán před FF VII, se tato hra dočkala několika přepracování. První z nich byla verze pro PlayStation, která vyšla poprvé v Japonsku, roku 1998, v Americe 1999 a v Evropě až v roce 2002 jakou součást Final Fantasy Anthology (FF IV + V). Poslední předělávkou je verze pro GameBoy Advance z roku 2006.

FF V Advance obsahuje navíc oproti původní hře 4 nové job classes, vylepšená pozadí, nový 30-ti patrový dungeon, obecně lepší grafiku a hudbu. Byly odstraněny i některé bugy (herní chyby). Anglická lokalizovaná verze je velice oblíbená mezi hráči také díky svému humoru, ve kterém se objevuje mnoho pop-kulturních odkazů, např. na The Simpsons, Želvy ninja nebo dokonce na Rakeťáky ze seriálu Pokémon.