Listopad 2010

!!!!!!!!!!!!!!NOVY SPYRO!!!!!!!!!!!!!!!

28. listopadu 2010 v 21:21 | zizi |  Spyro veci

Prave som zistila ze sa chysta novy spyro pod nazvom The legend Of Spyro:Kindoms

MAL BY VYST V ROKU 2011!!!!

I SO HAPPY XD


Leona Lewis hra FF 13

28. listopadu 2010 v 16:41 | zizi |  Final Fantasy
Vedeli ste že aj Leona Lewis hra Final Fantasy 13 a ešte aj naspievala pesničku ktorá je na konci. Tu je video ako rozpráva o hre :)

A ešte jej pesnička v FF :)Sneaky Spyro

18. listopadu 2010 v 12:58 | zizi |  Spyro
Sneaky Spyro

Video ako tento obrazok vznikol xD


Postavy XIII

7. listopadu 2010 v 11:52 | zizi |  Final Fantasy
Popispostav

Lightning

Lightning
Věk: 21
Výška: 177 cm
Barva vlasů: světle růžová
Zbraň: Gunblade
Summon: Odin
Summon se mění na: robotického koně

Lightning je hlavní postavou hry. Její pravé jméno je zatím záhadou, známá je pouze pod svým pseudonymem Lightning. Její zbraní je Gunblade, tedy hybrid mezi mečem a střelnou zbraní. Summona, kterého má pod palcem je Odin a ve speciálním módu je to pouze Odinův kůň, s kterým Lightning provádí přímo kaskadérské kousky. Její sestrou je Serah, která je v příběhu FF XIII velice důležitou postavou. Vzhledově připomíná Lightning Clouda, což je dle tvůrců záměr, ale charakterově půjde o odlišné postavy. Hlavní hrdinka zbytečně neplýtvá slovy nejde pro ránu daleko. Je velice odhodlaná vzdorovat svému osudu a snaží se chránit hlavně Serah, která (ačkoliv to Lightning nedává přímo najevo) je pro ní vším.

Final Fantasy XIIISnow

Snow Villiers
Věk: ?
Výška: 196 cm
Barva vlasů: blond
Zbraň: Fists (pěsti)
Summon: Styria and Nix (Shiva sisters)
Summon se mění na: motocykl

Snow je zapálený bojovník, který do všeho jde na 120%, přímo po hlavě. Často se dostane do problémů, protože dříve jedná, než myslí, ačkoliv jeho úmysly jsou vždycky dobré. Je velice silným bojovníkem, který těží především ze své fyzické síly a nespoléhá se na žádné zbraně. Jeho láskou je Serah, která je zároveň jeho snoubenkou. To se samozřejmě nelíbí její sestře Lightning a stane se to nejedním z problémů, které mezi sebou Snow a Lightning mají. Snowa potkáváme na začátku hry, kdy je doprovázen svými kamarády, tzv. týmem Nora, ve kterém jsou postavy Gadot, Lebreau, Maqui a Yuge. Snow je důležitou postavou ve hře a i když někdy jedná bez rozvahy, tak je to velice silný a citlivý charakter.

Final Fantasy XIII

Oerba Dia Vanille

Oerba Dia Vanille
Věk: 21
Výška: 164 cm
Barva vlasů: červená
Zbraň: Bič se dvěma hroty (Bind Rod)
Summon: Hecatoncheir
Summon se mění na: dvounohého mecha se čtyřmi kulomety

Culíkaté děvče, které je velice veselé a dokáže podržet své přátele, když to potřebují. Na začátku hry je zachráněna Snowem a týmem Nora, když je převážena jako zajatec ve vlaku. Vanille si ve hře vypěstuje velice vřelý vztah k Hopovi, který je poznamenán ztrátou své matky. Vanille používá jako svého summona Hecatoncheir, který připomíná MagiTek z FF VI. Shodou okolností je Vanille v japonské verzi hry dabována stejnou herečkou, která dabovala i Terru právě z FF VI. a její zbraní je zvláštní mutace biče, možná spíše rybářského prutu, který má 2 vlasce a působí tak zranění nepřátelům. V jedné části hry je Vanille odváděna v poutech, aby byla vyhoštěna na Pulse, pod vedením diktátorky Jihl Nabaat.

Final Fantasy XIII

Sazh Katzroy

Sazh Katzroy
Věk: 31
Výška: 180 cm
Barva vlasů: černá
Zbraň: 2 pistole
Summon: Brynhildr
Summon se mění na: automobil

Sazh je nejstarším členem vaší party, do které ho doženou zvláštní okolnosti. Jeho pomocníkem, který ho všude provází, je chocobí mládě, které je většinu času ukryto v Sazhově afru. Sazh má šestiletého syna, který se jmenuje Dajh Katzroy a Jihl Nabaat ho nechá proměnit v krystal, což bude pro Sazha hlavním motivem, proč se rozhodne přidat se k vám a bojovat proti Sanctum (organizace, která se snaží zničit veškerý odpor k systému, kterým je spravován Cocoon). Sazhovým summonem je zcela nový robotický rváč Brynhildr, který trochu připomíná Ifrita. Sazh je dle tvůrců nejupovídanější postavou, neboť má z celého osazenstva nejvíce replik, zúčastní se mnoha akcí a svědomitě vás bude podporovat na cestě k nastolení dobra ve světě Final Fantasy XIII a v záchraně svého syna.
Final Fantasy XIII

Hope Estheim

Hope Estheim
Věk: 14
Výška: 160 cm
Barva vlasů: blond
Zbraň: bumerang
Summon: Alexander
Summon se mění na: pevnost

Hope je nejmladším členem vašeho týmu, je mu teprve 14 let. Občas se chová panovačně a dětinsky a je velice zasažen ztrátou své matky, za což může z velké části nehoda, kterou způsobil Snow. Mezi těmito dvěma postavami vzniká napětí, které nejednou přeroste v ryze agresivní chování. Hopovo dobrou kamarádkou se postupně stane Vanille, která mu nejednou pomůže. Hope pochází z bohaté rodiny a jeho rozmazlenost z něj dělá občas až zbabělce. Ze začátku hry se bude dokonce stávat, že bude svévolně utíkat z boje a na vás bude, aby ste si ho vycvičili v mocného bojovníka, který se soubojů nebude bát.
Final Fantasy XIII


Oerba Yun Fang

Oe rba Yun Fang
Věk: 30
Výška: ? cm
Barva vlasů: černá
Zbraň: Kopí
Summon: Bahamut
Summon se mění na: létající loď

Oerba Yun Fang nese část jména stejného jako má Vanille. Je možné, že pocházejí z jednoho kmene, který osidluje svět Pulse (mimo Cocoon). Ovšem Fang pracuje pro vládu na Cocoonu a nejspíš až nějaký zvrat jí dovede k vám do party. V jednom z trailerů zatýká Snowa a utahuje si z něj. Ovšem jedná se o hratelnou postavu, která se k vám později přidá. Její zbraní je kopí, které se umí změnit na zbraň podobnou nun-chaku. Jejím summonem je neelementární Bahamut.
Final Fantasy XIII
Serah Farron
Serah Farron

Věk: 18
Výška: 165 cm
Barva vlasů: světle růžová
Zbraň: ?
Summon: žádný
Summon se mění na: -

Serah je upřímná a velice milá dívka, která stejně jako její o 3 roky starší sestra Lightning má dlouhé, narůžovělé vlasy. Nosí si v sobě smutné vzpomínky na minulost, která potkala její rodinu. Rok před událostmi ve hře se měla Serah stát studentkou Eden's university, ale jelikož potkala Snowa a zamilovali se do sebe, tak od svého záměru upustila. Serah je stejně jako všechny hlavní postavy tzv. l'Cie, což jsou lidé, kteří jsou bohy (fal'Cie) označeny a mají vykonat nějaký úkol (Focus). V průběhu hry je Serah přeměněna na krysal a v jiné scéně se "loučí" se svými blízkými. Doufejme, že jí nepostihne stejný osud jako Aeris. Její sestra, Lightning, není nijak nakloněna jejímu vztahu se Snowem, se kterým je Serah zasnoubena.

Final Fantasy XIII

Postavy XII

7. listopadu 2010 v 11:30 | zizi |  Final Fantasy
Popis hlavních postav
Vaan
Vaan - Final Fantasy XII


Postavy X-2

6. listopadu 2010 v 18:09 | zizi |  Final Fantasy
Popispostav
Y
Yuna - Final Fantasy X-2
una

Věk: 19
Výška: 161 cm
Místo narození: Bevelle

Uplynuly 2 roky a Yuna je nyní o něco moudřejší a samostatnější. Konečně může být sama sebou a neřídit se nikým jiným, avšak i tak to pro ni není zrovna snadné. Navenek působí dost optimisticky i když v srdci stále nosí bolístku a myšlenku na Tiduse. A právě o tom je její příběh. Yuna se stává, spolu se svými kamarádkami Rikku a Paine, lovkyní sfér (Kamome-Dan, Gullwings) a její cesta jí vede znovu nalézt Tiduse. Ovšem i tentokrát jí však na cestě potkají nelehké úkoly. Ve chvíli, kdy zjišťuje, že v sobě nosí ducha zesnulé dívky Lenne se kterou se spojila pomocí sféry, musí řešit nejen svůj osud, ale také osud Lenne a jejího drahého Shuina, který se Yuně z
Rikku - Final Fantasy X-2
áhádně zjeví. Jak vše dopadne se jistě necháte překvapit.

Rikku

Věk: 17
Výška: 155 cm
Místo narození: Home

Jako vždy plná optimismu. Stále ji neopustilo její mírně puberťácké chování, přestože jí je už 17 let. Co víc k ní říct? Obdivuje Yunin zpěv a občas doráží na Paine, ale to nic nemění na jejich kamarádství a společnému přání - aby byla Yuna šťastná. Rikku je vedoucí skupiny Kamome-Dan a doprovází své dvě kamarádky na lodi Celsius. Po skončení hry se dále věnuje lovení pokledů a snaží se s pomocí Brothera obnovit Al Bhed Home. Základním jobem Rikku je Thief a používá k boji 2 nože. Zajímavostí je, že FF X-2 měla vyjít ve dvou verzích - Yuna's Version a Rikku's Version, kde měla Rikku h
Paine - Final Fantasy X-2
rát hlavní roli.

Paine

Věk: 18
Výška: 165cm
Místo narození: neznámé

Nová dívka v partě. Ovládá Al-Bhedštinu a dalo by se říct, že je jako sestra Squalla. :-) Charakter, který toho moc nenamluví, nechápe legraci, ale zase je čestný a nikdy by nezradil svoji partu. Narozdíl od Squalla se ale usmívá trochu častěji a nemluví si tolik pro sebe. ;)) Ať jí dáte jakýkoli job, většinou její vzhled bude vypadat ponuře. :) Je jí osmnáct let a umí skvěle ovládat meče. Jak bylo již zmíněno, tak sami tvůrci potvrdili, že Paine má být jakousi ženskou obdobou Squalla. Celkově Paine je dosti svérazná a zajímavá postava, protože podobně jako Lulu má červenou barvu očí a zcela unikátní styl oblékání, což podle některých naznačuje příslušnost Lulu a Paine k samostatné rase. Další zajímavostí je, že původně mel být pro Paine v Trainer jobu partnerem had. To se nakonec n
Lenne - Final Fantasy X-2
ezrealizovalo a Paine dostala k službám dravého ptáka.

Lenne

Věk: ?
Výška: ?
Místo narození: Zanarkand

Lenne je záhádná dívka z minulosti, která se ke slovu dostane pomocí Songstress dressphere, kterou obléká Yuna. Lenne bývala známou zpěvačkou a zároveň Summonerkou 1000 let před událostmi ve hře. Když došlo na válku mezi Bevelle a Zanarkandem, byla vyslána jako Summonerka do boje v první linii. Jenže problém nastal vzhledem k tomu, že její láska - Shuyin, byl nasazen do boje za svůj domov - Bevelle. Shuyin je odhodlán zachránit jeho lásku k L
Shuyin - Final Fantasy X-2
enne tím, že najde legendární Vegnagun a pokusí se válku ukončit.

Shuyin

Věk: ?
Výška: ?
Místo narození: Bevelle

Na první pohled si každý řekne, vždyť je to Tidus. Ale kdepak, jsou si jen podobní. A ne jen vzhledem. Shuyin býval také blitzballový hráč. Narozdíl od Tiduse, se ale trošičku zbláznil a začal mít vůči světu destruktivní myšlenky. To vše se ale brzy změní, když po 1000ci letech opět spatří svou milovanou Lenne. Díky této postavě se Yuna dává na svou výpravu, neboť ve sphere od Kimahriho uvidí právě jednu ze vzpomínek Shuyina a domnívá se, že jde o Tiduse. Odkrývá minulost Shuyina a Lenne a díky tomu se dostane i k tomu, po čem tolik touží :)

Postavy X

5. listopadu 2010 v 11:26 | zizi |  Final Fantasy
Tidus - Final Fantasy X
Tidus

Věk: 17
Výška: 175 cm
Místo narození: Zanarkand

Tidus je hlavní postavou v příběhu Final Fantasy X. Setkáváme se s ním poprvé, když se zrovna chystá ke svému zápasu v Blitzballu, což je hra, která se hraje v obří vodní kouli a Tidus je známou megahvězdou tohoto sportu. Zápas se ovšem značně zvrtne a Tidus se dostane do velice nebezpečné situace - jeho rodné město Zanarkand, ve kterém se zápas odehrává, je napadeno Sinem - obří nepřátelskou entitou, která stačí město kompletně zničit a Tiduse přenese o stovky let do budocnosti. Tam také začíná jeho příběh, kde potká mnoho přátel, životní lásku a dozví se pravdu o vlastním otci a o své identitě. Tidus je nebojácný, věří v sílu přátelství a snaží se ochránit ty, kteří jsou mu nejbližší. Jeho cílem je porazit Sin a zároveň zachránit Yunu, která se v boji se Sinem chy
Yuna - Final Fantasy X
stá obětovat svůj život pro dobro planety.

Yuna

Věk: 17
Výška: 161 cm
Místo narození: Bevelle

Mladá summonerka, která ke svému boji používá Aeony, tvory, díky jejichž síle je tak mocná a mezi lidmi vážená. Yuna je velmi milá a zdvořilá dívka. Jejím posláním je přinést mír na zemi, ovšem za velice vysokou cenu - chystá se získat všechny Aeony, vypůjčit si jejich sílu a na konci své poutě obětovat sebe samou v boji se Sinem, výměnou za 10 let míru. Její jedinou rodinou jsou její přátele, matku nemá a otec zemřel před 10-ti lety při boji se Sinem. Na cestě Yunu doprovází její přátele a také Tidus, do kterého se zamiluje. Ale ani s její láskou to neni tak snadné, poté co je požádána o ruku velkým summonerem Seymourem, který jí nabízí (fa
Auron - Final Fantasy X
lešnou) pomoc v boji.

Auron

Věk: 35
Výška: 183 cm
Místo narození: neznámé

Je tak trochu tajemný muž. Auron byl legendárním strážcem summonera Brasky, Yunina otce, kterému kdysi pomáhal v boji se Sinem. Po odchodu Tidusova otce byl pověřen, aby se o Tiduse staral a doprovodil ho na jeho velkou cestu. Nyní je jeho úkolem nejen Tiduse vést, ale ukázat mu pravdu jak o sobě tak o otci. Auron není zrovna výřečný, ale má dobré srdce a pochmurnou minulost. Je to velice zkušený bojovník, kterou doprovází Summonera na své pouti již podruhé, a proto má mezi ostatními Gu
Wakka - Final Fantasy X
ardiany velkou autoritu.

Wakka

Věk: 23
Výška: 188 cm
Místo narození: Besaid

Je trenér a kapitán blitzballového teamu "Besaid Aurochs". Velmi si oblíbí Tiduse, jednak kuli jeho blitzballovým zkušenostem a jednak protože mu připomíná jeho zesnulého bratra. Jeho velkým snem je získat blitzballový pohár. Wakka patří mezi strážce Yuny a také ji doprovází na její nelehké cesté za zničením zla. Je velmi op
Lulu - Final Fantasy X
timistický, ačkoli ho občas myšlenky na jeho bratra rozesmutní.

Lulu

Věk: 22
Výška: 188 cm
Místo narození: Besaid

Je jednou z Yuniných strážců a bere Yunu jako svou mladší sestru. Lulu je velmi krásná mladá žena, avšak její nesmlouvavá povaha z ní občas dělá pěkného necitu. Důvod pramení z její minulosti, kdy již jednou guardiana dělala, avšak summoner, kterého chránila, zahynul při cestě do Zanarkandu, proto je Lulu velice starostlivá a ráda rozdává rady. Její srdce je ale upřímné a dokáže milovat. Má vz
Rikku - Final Fantasy X
tah s Wakkou, kterému je dáno více prostoru ve hře FF X-2, kde Lulu a Wakka mají dítě jménem Vidina.

Rikku

Věk: 15
Výška: 155 cm
Místo narození: Al Bhed Home

Je mladá roztržitá dívka, která by svůj optimismus mohla rozdávat. Je dost trhlá, ale taky přátelská a nikdy s ní není nuda. Rikku pochází z národa zvaného Al Bhed, který díky svému smyslu pro technologii není zrovna mezi lidmi oblíbený. Lidé totiž věří, že Sin je trestem za Al Bhedské vynálezy a stroje, které se vymkly kontrole. I přesto se Rikku snaží o navrácení slávy jejímu lidu. Ve hře ji poznáme jako Yuninu sestřenici, která Yunu provází na její cestě. Neskutečně jí trápí, co se Yuna chystá udělat, protože o ní nechce přijít. Proto se snaží přijít na způsob, jak jí zabránit v cestě do Zana
Kimahri Ronso - Final Fantasy X
rkandu.

Kimahri Ronso

Věk: 25
Výška: 204 cm
Místo narození: Mt. Gagazet

Je to bojovník z kmene Ronso, který se o Yunu staral od jejího narození. Moc toho sice nenamluví, ale je hluboce oddán Yuně a slouží jí jako její strážce. I Kimahri však nosí v srdci bolístku z dětství, kdy ho vyhnali z kmene, protože byl moc slabý a malý a navíc má ulomený roh, který je symbol hrdosti každého člena rodu Ronso. Při souboji se zlem se však ukáže jako statečný a silný hrd
Seymour Guado - Final Fantasy X
ina.

Seymour Guado

Věk: 28
Výška: 187 cm
Místo narození: Guadosalam

Zdatný summoner, který touží po moci a díky svému přesvědčení a zvráceným představám by rád ovládal vše. Požádá o ruku krásnou Yunu, s tím, že pokud se stane jeho ženou, pomůže jí v boji proti zlu. Brzy se však ale dovíme nepříjemnou pravdu a Yuniny přátele jedou svatbu překazit. Seymour je chladný a nenasitný soupeř, kterého ve hře nejednou potkáte a změříte s ním své síly.

Postavy IX

5. listopadu 2010 v 11:23 | zizi |  Final Fantasy
Popis postav

Zida
ne Tribal

Věk: 16
Povolání: Zloděj
Zbraň: Nože

Hlavní postava hry je právě tento 16-ti letý mladík. Je členem gangu, který chystá únos princezny Garnet a jak už to tak ve světě Final Fantasy bývá, pocítí k hlavní ženské postavě milostné vzplanutí. Ovšem Zidane se musí potýkat s nesnázemi, které mu přináší jeho četný fanclub (např. Eiko :)) ) a do nejednoho problému ho dostane také další z jeho vlastností a to, že je to vyhlášený sukničkář. Jinak ve hře poznáte, že je dobrým bojovníkem a dobrá hlava party. Trochu si nerozumí s Steinerem, ale později tato nenávist ochladne. Jeho zlodějské a divadelní umění se také dobře uplatňuje při boji, při kterém má možnost krást nepřátelům předm
ěty (někdy i hodně vzácné).

Garnet Til Alexandros (také Dagger většinu hry)

Věk: 16
Povolání: Summoner
Zbraň: Staff / Rod (kouzelné hůlky, někdy spíše až hole :)) )

Garnet je princezna a následnice trůnu po královně Brahne v království Alexandria. To, že je následnicí trůnu, si plně uvědomuje a velice jí to tíží. Její způsob života jí trápí a zoufale touží po změně. Chce zažít dobroudružství. S příletem Prima Visty se jí naskýtá neopakovatelná příležitost. Využije jí? Na to vsaďte krk. Princezna uteče a tím si zařídí boudoucnost, která by jí v království nečekala. Zamiluje se a zažije dobrodružství, o kterém kdy snila. Odkryje oponu, za kterou se skrývá minulost její rodiny. V boji využijete nejvíc její schopnost vyvolávat Eidolony a bílou magii. Její životní příběh j
e velice smutný a překvapí nejednoho hráče.

Aldebert Steiner

Věk: 33
Povolání: Rytíř
Zbraň: Meče

Ve jménu řádu Pluta, se vám hlásí Steiner, třiatřicetiletý rytíř, který se nemá příliš v lásce se Zidanem. Jeho povoláním je přímá ochrana princezny Garnet. Je to velice silný bojovník a je to správný vůdce Pluta. Ovšem jen do chvíle, kdy se Garnet rozhodne odejít a on musí jít s ní, aby jí ochránil a přemluvil, aby se vrátila do rodného království. Celkové jeho výdrž a odhodlání jsou velice silné, protože i v době, kdy je uvězněn samotnou královnou Brahne se domnívá, že se jedná o nedorozumění a ne o skutečnou zradu. zbraň používá meč a jeho út
oky jsou (kromě Zidanových Trance) nejsilnější.

Vivi Ornitier

Věk: 9
Povolání: Černý mág
Zbraň: Kouzelné hůlky

Malý čaroděj Vivi je od začátku záhadná postava, protože se k vám přidá, aniž by si pamatoval odkud přichází a kým je. Hledá vlastní identitu a naše putující banda je dobrou příležitostí, jak si tyto a jiné otázky zodpovědět. Jeho spicializací je černá magie, ve které se brzo zdokonalí a jeho služb rádi využijte. Navíc - když je ve skupině se Steinerem, tak může použít i schopnost magických mečů (steiner svým útokem dokáže po vyvolání této schopnosti používat magii, když zaútočí). Vivi se dokáže naučit hodně kouzel a ta nejlepší jsou opravdu silná. Příběh malého Viviho je považován za jeden z nejlepších v celé sérii a místy je opravdu velice dojemný. Malý Vivi je plný trápení a snaží se příjit na
svou minulost a podstatu své existence.

Freya Crescent

Věk: 21
Povolání: Dragon Knight
Zbraň: kopí

Freya je Dragon Knight pocházející z města jménem Burmecia. Toto město je napadeno (jako v podstatě všechny města) Alexandií a Freya chce pomstít pád jejího domova a najít svou ztracenou lásku, kterou usilovně hledala ještě předtím, než se k vám přidá. Je to Zidanova dlouholetá kamarádka, a proto se rozhodne spojit s vámi síly. Jestli se jí poda
ří její cíl se dozvíte na konci hry.

Quina Quen

Věk: ?
Povolání: Kuchař(ka)
Zbraň: vidlička

Tento záhadný tvor je nespírně tlustý a jediný důvod, proč se k vám přidá je, že se potřebuje nažrat. Nikdo neví, jestli je to ta nebo ten :) Poprvé se s ní(m) setkáte, jakmile se vydáte do GIZALMUKE´S GROTTO a zavítáte do QU´S MARSH. Zde jí (mu) musíte chytnout žábu a darovat jí (mu) jí. Přidá se k vám a už se jí nezbavíte (až na výjimky). Její vášeň k jídlu je taková, že jako zbraň používá vidličku. Speciální schopnoct je také spojená s jídlem, protože se může učit kouzla od nepřátel tím, že je jednoduše sní. Jinak se tato schopnost jmenuje Blue magic. Tato postava má jisté vazby na Viviho a odha
lování těchto spojitostí jí dodá hloubku.

Amarant Coral

Věk: 26
Povolání: ninja
Zbraň: Knuckle

Amaranta poprvé potkáte v Madain Sari, kde se jako najatá pomocná síla Alexandrie pokouší zajmout Garnet. To se mu ale nepovede a nakonec s vámi spojí síly. Za svého působení ve hře se moc neprojevuje, nemluví, ale jeho schopností využijete. Má poměrně silné útoky, hodně HP a jeho speciální vlastnosti jsou velice zajímavé. Po vzoru ninjů z předchozích Final Fantasy může také vrhat zbraně a škodit tak nepřá
telům.

Eiko Carol

Věk: 6
Povolání: bílý summoner
Zbraň: flétna

Tato drobná slečna je poslední žijící členka rodu summonerů a žije sama s moogly ve vylidnělé vesničce Madain Sari. Velice se bojí samoty a chvíli poté, co se seznámí s vaší partou se zamiluje do Zidana. V cestě jí však stojí Garnet a díky tomu dojde k několika vtipným událostem. Neustále má u sebe svého nejoblíbenějšího moogla, kterého však potká velice smutný osud. Jak později ve hře zjistíte, Eiko toho má velice společného s Garnet.

Postavy VIII

5. listopadu 2010 v 11:14 | zizi |  Final Fantasy
Popis postav
Squall Leonhart

Věk: 17
Výška: 5' 8"
Datum narození: 23. srpna
Krevní skupina: AB
Zbraň: Gunblade

Squall je hlavní postava FF VIII. Je to zamklý vlk samotář. Po své první úspěšné akci se stává kadetem SeeD Balamb Garden. Jeho nespolečenské chování z něj dělá outsidera. Squllovi "přátelé" pro něj nemají příliš velké pochopení a Rinoa obzvlášť. Po prvním setkání a několika dalších akcích s Rinoou se do ní zamiluje. Poté dosti pookřeje a my zjistíme, že v hloubi jeho srdci je bolest z jeho minulosti, díky které je i ke svým přátelům odměřený. Squall se netají svou nenavistí k jeho sokovi Seiferovi, který ho neustále provokuje. Jeho specializací je boj s Gunblade (hybridní zbraň - napůl střelná zbraň a napůl meč), což z něj dělá vaší nejsinější postavu. Když se vám podaří získat Squalllovu nejsilnější zbraň Lion Heart (lví srdce), je tady šance, že při použití Renzokuken (Limit break) provede útok "Lion Heart". Ten v nejlepším ubírá i 200 000 HP. To je velmi praktické u posledního boss
e (a nejen tam, že :P).

Rinoa Heartilly

Věk: 17
Výška: 5' 3.5"
Datum narození: 3. března
Krevní skupina: ?
Zbraň: Blaster Edge

Squallova láska. Tento stručný popis vystihuje vše. Sice se zprvu nezdá, že by Rinoa mohla být jeho láska, ale Squall na ní od prvního setkání neustále myslel. Zprvu se Rinoa zdá trochu rozmazlená a naivní, ale není divu. Matka jí zemřela když byla malá a s otcem si zrovna moc dobře nerozumí, neboť on je významný major a Rinoa členka odporové skupiny, která se snaží osvobodit své město Timber. Tato krásná, duchaplná, mladá žena je ovšem občas až příliš otevřená. Každému vše řekne z plných plic a nevynechá sebemenší detail. Tato schopnost se někdy dotýká lidských srdcí v jejím okolí. Díky její ctižádosti to s ní bývá občas těžké. Každému se do paměti zaryje jako ta krásná "tanečnice". Tanečnice, jenž svým tancem na SeeDském bále učaruje Squallovo srdce. Mezi Rinoiny Limit breaky patří její pes Angello. Více útoků tohoto psa dostanete koupí specializovaných časopisů. Nejlepšími útoky jsou Wishing Star a Invinsible Moon. První ze zmíněných útoků je svou silou přirovnavatelný k Lion Heart. Ten druhý funguje jako věcička Holy War (udělá na čas vaší partu neviditelnou - nepřemožitelnou). To se zase velmi hodí ve finálním sou
boji.

Zell Dincht

Věk: 17
Výška: 5' 5"
Datum narození: 17. března
Krevní skupina: B
Zbraň: Glove (rukavice)

Zell je bojovní tělem i duší. Stal se jím po vzoru svého dědy. Nejvíc na světě ovšem miluje "Hot dogy" :) Člen SeeD jednotky. Na první pohled zjistíte, že nemá zbraň. Je totiž zastáncem boje beze zbraně, to znamená, že jeho specialitou je pěstní souboj. Zellův problémem je sebeovládání. Proto ho dokážou vytočit pitomé nařážky Seifera. Jinak je to skvělý bojovník se, ve vážných chvilkách, zdravým úsudkem. Temperament a energie mu nejsou cizí. Jeho limit breaky jsou podobné těm, které měla Tifa ve FF VIII, některé se dokonce stejně jmenují. Aktivují se kombinací tlačítek, kdy vám běží čas a náročnější limit breaky se skládají ze složitějších kombinací tlačítek. Tyto nové útoky se učíte pomocí časopisů. (Ty si musíte kupovat nebo nacházet a ten poslední, který vás naučí My Final Heaven, je pěkně drahý.) Jeho domov je nedaleko Balamb Garden, v přilehlém mě
stě Balamb.

Selphie Tilmitt

Věk: 17
Výška: 5' 1.5"
Datum narození: 16. července
Krevní skupina: B
Zbraň: Nunchaku

Energická dívka s optimistickou povahou a zároveň členka Seed. Do Balamb Garden byla převelena z Trabia Garden, což (jak se později ukáže) jí možná zachránilo život. Její optimismus je tak veliký, že i v těch nejhorších chvílích dokáže každému zvednout náladu. I přesto, že byl zničen její domov - Trabia Garden nepropadala depresím a snažila se najít východisko. Je to takový benjamínek vaší party. Její speciální útoky nejsou nejlepší, ale v pozdější fázi hry dokážou býti dosti nebezpečné. Útok The End zybije všechny protivníky, ale například na p
osledního bosse fungovat nebude.

Irvine Kinneas

Věk: 17
Výška: 6' 0"
Datum narození: 24. listopadu
Krevní skupina: A
Zbraň: Gun (střelná zbraň)

Výborný sniper. To je úvodní charakteristika, kterou lze Irvina ověnčit. Jeho velké sebevědomí je někdy až příliš jím zdůrazňované, že se někomu může zdát až skoro jako nafoukaný. Tento dojem, ale brzy ztratíte. Prokáže své pozitivní kvality v pozdější fázy hry, jako například ve zničené Trabii, kde se projeví jako pravý kamarád vaší party. Střílet umí opravdu výborně. To občas používá pro svou největší zálibu - ženy. Ve hře oceníte jeho limit breaky v podobě (jak jinak) střel. S těmi nejlepšími náboji a zbraněmi umí zasadit pořádnou (a nejen jedn
u) ránu. Je to muž se smyslem pro fér hru.

Quistis Trepe

Věk: 18
Výška: 5' 6"
Datum narození: 4. října
Krevní skupina: A
Zbraň: Chain Whip

Quistis je postava se kterou máte jako Squall možnost poprvé chodit po světě (lépe řečeno do Ohňové jeskyně a zpět). Jejím povoláním je učielka v Balamb Garden, ale je tu háček (jako ve všem). Ouistis je teprve 18. To je na učitelku málo. Díky této indispozici si těžko získává autoritu. Také v sobě objevila slabůstku v podobě Squalla. To se mu také jednou pokusí říct. Jak to dopadne se nechte překvapit. Jinak je to svědomitá mladá žena. Limit breaků má opravdu hodně, celých 16. Mezi nejlepší řadím DEGENERATOR a Shochwave Pulsar (což je mimo jiné i útok GFka posledního bosse). Degenerator zničí - zabije jednoho protivníka a Shockwave Pulsar pošramotí hodně všechny prot
Edea: Final Fantasy VIII
ivníky. Díky silným Limitům se dobře uplatní na závěru hry.

Edea

Věk: ?
Výška: 5'6"
Datum narození: ?
Krevní skupina: ?
Zbraň: Blizzard Palm

Edea: animated gif, Final Fantasy VIIIEdea je krásná mladá čarodějka. Ale její pravou tvář a záměr jejího počínání zjistíte až ke konci hry, což bude jistě velké překvapení. Z počátku se Vám bude jistě zdát jako krutá a nenavistná žena, ale jaká je pravda se dovíte později až příběh nabere spád. Také budete mít možnost v jedné fázi hry za Edeu hrát, ovšem jen na krátko. Jejím limit breakem je Ice Strike, to je onen útok, co zakouzlí i na Squalla na konci
Edea: Final Fantasy VIII
prvního CD.

Seifer Almasy

Věk: 18
Výška: 6' 2"
Datum narození: 22. prosince
Krevní skupina: 0
Zbraň: Gunblade

Seifer: animated gif, Final Fantasy VIIITato postava není ani tak zlá, spíš "neposlušná". Seifer, který nedokáže plnit rozkazy, je vlastně obětí svých vlastních chyb. Je opravdu dobrým bojovníkem - vojákem, ale jeho horlivost ho činí velice problematickým. Když narazíte na Seifera, vězte, že někde potrefíte i na jeho dva pomocníky Rajina a Fujin. Za Seifera si zahrajete poprvé na začátku hry. To
Laguna: Final Fantasy VIII
je zároveň i naposledy, ale poté se s ním několikrát utkáte.

Laguna Loire

Věk: 27
Výška: 5' 9"
Datum narození: 3. ledna
Krevní skupina: B
Zbraň: Machine Gun

Laguna: animated gif, Final Fantasy VIIIS tímto záhadným mužem se budete setkávat především v takzvaném "Světě snů". Je to velmi vášnivý a romantický muž, má silnou vůli a odhodlanost plnit svá přání a především pomáhat slabým a likvidovat jejich nepřátele. Laguna se Vám v příběhu představí jako Galbadský voják, který později nalézá zálibu v psaní a přeje si být novinářem. Jeho statečnost a láska k dívence Elle, která je pro něj jako jeho dcera, jej dovede až k hrdinským činům. Na jeho cestách ho doprovází jeho dva nejlepší přátele Ward a Kiros. Lagunovou zbraní je puška a jeho limit break Des
Kiros: Final Fantasy VIII
perado je velmi účiný.

Kiros Seagill

Věk: 23
Výška: 6' 4"
Datum narození: 6. července
Krevní skupina: 0
Zbraň: Katar

Kiros: animated gif, Final Fantasy VIIIPatří mezi Lagunovi nejlepší přátele a taktéž býval Galbadským vojákem. Jako zbaraň používá katar a jeho limit breakem je Blood Pain. Kiros je věrným přítelem Laguny i War
Ward: Final Fantasy VIII
da, ačkoli je občas trošku popichuje :)

Ward Zabac

Věk: 25
Výška: 7' 0"
Datum narození: 25. února
Krevní skupina: A
Zbraň: Harpoon

Ward: animated gif, Final Fantasy VIIIJe jeden z nejlepších Lagunový přátel. Ward, stejně jako Laguna, býval Galbadský voják. Poté co opustil armádu, stal se vrátným. Bohužel při jeho cestách přišel o hlas. Wardovou specialitkou je harpuna s níž umí limit break Massive Anchor. Jinak stručně řečeno co k Wardovi říci, je velký a těžký ;)

Cid Kramer

Věk: ?
Výška: ?
Datum narození: ?
Krevní skupina: ?
Zbraň: ?

Ward: animated gif, Final Fantasy VIIIJe ředitelem vznešené zahrady Balamb, společně se svou ženou se podílel na jejím vybudování a na školení vojenských jdnotek SeeD. Cid je velmi ustaraný muž a má k tomu svůj důvod, který se v pozdější fázi hry dovíte. Je velmi laskavý a Squall je jeho oblíbencem, vkládá do něj velké naděje a důvěru.


Postavy VII:Crisis Core

5. listopadu 2010 v 11:08 | zizi |  Final Fantasy
Popis postav
Zack in Final Fantasy VII: Crisis CoreZack Fair
Věk: 16
Rodné město: Gongaga
Zbraň: meč

Zack je hlavní a jedinou hratelnou postavou. Je to mladý, ambiciozní a na první pohled i arogantní voják 2. třídy v Shinrově jednotce SOLDIERS. Jeho snem je stát se vojákem 1. třídy a být hrdinou. Je velmi dychtivý zavděčit se svým nadřízeným a především udělat dojem na svého přítela Angeala. Zack je velmi oddaný a přesvědčený o smyslu organizace SOLDIERS. Vše se změní, když Angeal zmizí a Zack postupem času odhaluju temnou pravdu o svých nadřízených a nakonec to bude právě Shinra a SOLDIERS kdo se proti němu obratí a zničí ho. Zack je sice na pohled tvrdý, ale uvnitř je to citlivý a přátelský člověk. Miluje Aeris, se kterou se pozná za zvláštních okolností a právě láska k ní ho bude později stát život. V průběhu hry se seznamí s mladým Cloudem, ke kterému bude cítit zvláštní náklonost a přátelství. Právě oni d
Angeal in Final Fantasy VII: Crisis Core
va budou hlavními postavami dramatu v Nibelheimu.

Angeal Hewley

Věk: 25
Rodné město: Banora
Zbraň: meč

Je to Zackův mentor a učitel, který mu dopomůže k hodnosti vojáka 1. třídy. Je velmi klidný a vyrovnaný a má velký morální kredit. Je vlastníkem velkého meče tzv. Buster Swordu, který kdysi dostal jeho otec, když vstoupil k SOLDIERS, a který později dostane Zack. Tento meč symbolizuju čest Angealovi rodiny a on sám ho moc nepoužívá, protože jak sám říká, jeho používání způsobuju jen slzy a rez. Když byl ještě v děloze své matky, byli mu implantovány buňky G a ačkoli nikdy nedosáhne Genesisovi degradace, má dvě bílá křídla na zádech, o kterých se sám
Genesis in Final Fantasy VII: Crisis Core
se sebou pře, jestli to jsou křídla anděla nebo monstra.

Genesis Rhapsodos

Věk: 25
Rodné město: Banora
Zbraň: rapír

Genesis vyrůstal v bohaté rodině v Banoře a stal se nejlepším přítelem Angeala, se kterým také společně vstoupil k SOLDIERS, kde stejně jako on, získal titul vojáka 1. třídy. Po objevení knihy LOVELESS, jaký si soubor starých veršů, z ní velmi často cituje. Zapamatoval si ji naspaměť a svým nejlepším přátelům, Angealovi a Sephirothovi, ji často předčítá. Kniha má 5 kapitol, ale poslední pátou kdysi někdo vytrhl, proto si ji na konci hry vymýšlí. Stejně jako Angealovi, také jemu byly před narozením implantovány buňky G. U Genesise však degradace probíhá mnohen rychluji a hůře, než u Angeala. Má na zádech černé křídlo a narozdíl od Angeala si je jist, že je to znak monstra. Vzbouřil se proti Shinrovi, převedl na svou stranu několik vojá
Sephiroth in Final Fantasy VII: Crisis Core
ků, a vyrazil hledat lék proti degradaci.

Sephiroth

Věk: 25
Rodné město: Nibelheim
Zbraň: dlouhý meč

Jeho biologickým otcem je profesor Hojo a matka žena jménem Lukrécie, které Hojo v těhotenství implantoval DNA Jenovy, které Sephirothovi dali mimořádné schopnosti a sílu. Jenova byla nepřátelská bytost, která před 2000 lety přišla na planetu, aby ji ovládla. Hojo jí najde a zneužije k svým pokusům. Sephiroth je považován za nejlepšího vojáka, jaký kdy žil. Myslí si, že jeho posláním je chránit Shinru. Je klidný, vyrovnaný, moc toho nenamluvý a jde z něj strach. Zack a Cloud jsou jím unešeni a chtějí být jednou jako on, a když jsou spolu povoláni na misi v Nibelheimu, zdá se, že se jim jejich sen splní. Vše se však vyvine trochu jinak a Sephiroth se stane tím největším a nestrašnějším nepřítem, jakého si lze vůbec představit. Stejně jako jeho přá
Cloud in Final Fantasy VII: Crisis Core
telé i on má na zádech skryté černé křídlo.

Cloud Strife

Věk: 15
Rodné město: Nibelheim
Zbraň: klasická výzbroj vojáků

Cloud vyrůstal spolu s Tifou v Nibelheimu a jako děti si slíbily, že se Cloud stane členem SOLDIERS, aby jí ochránil. Nestane se tak a Cloud skončí jen jako řadový voják v Shinrově armádě. Když se vrátí do Nibelheimu se Zackem a Sephirothem, nechá si na hlavě po celou dobu helmu, aby ho Tifa nepoznala, protože se stydí za to, že svůj slib nesplnil. Při incidentu je Cloud vystaven pokusu, kdy mu implantují buňka Jenovy, které navždy změní jeho život. Jsou spolu se Zackem až do konce, kdy mu Zacke předá Buster Sword a zanechá odkaz v podobě j
Aeris in Final Fantasy VII: Crisis Core
eho snů a přání.

Aeris Gainsborough

Věk: 15
Rodné město: neznámé
Zbraň: žádná

Je přítelkyní Zacka a pomáhá mu překonat těžké chvíle při hledání a později i po smrti Angeala. Zack poradí Aeris, že když prodá své květiny v kostele, může za vydělané peníze pěstovat další květiny po celém Midgaru. Aeris vždy snila o květinovém stánku, ale nikdy se neodhodlala. Jelikož je možná poslední Cetrou, je neustále pod dozor
Cissnei in Final Fantasy VII: Crisis Core
em vládních agentů z Turksu, o čemž samozřejmě neví.

Cissnei

Věk: 16
Rodné město: neznámé
Zbraň: vrhací bumerangová hvězdice

Cissnei je nejmladší členkou Turksu, ještě jako malou holku ji naverbovali k Shinrovi. Poté, co se seznámí se Zackem, se naučí co je to přátelství. K Zackovi cítí i něco víc než přátelství. Několikrát Zackovi a Clo
Tseng in Final Fantasy VII: Crisis Core
udovi pomůže při útěku z Nibelheimu.

Tseng

Věk: neznámý
Rodné město: neznámé

Je to velitel skupiny Turks. Je velice klidný a inteligentní. Spolu se Zackem se zúčastní i několika misí. Jeden z mála, který Zackovi věří a pomá
Lazard in Final Fantasy VII: Crisis Core
há i po incidentu v Nibelheimu.

Lazard Deusericus

Věk: neznámý
Rodné město: neznámé

Lazard je ředitelem celé organizace SOLDIERS. Sice mu chybí fyzická síla a neúčastní se misí v terénu, ale má velké organizační a analyzační schopnosti. Vždy dokáže promyslet plány až do nejmenších detailů. Konec konců i on zůstane se Zackem až do konce.